Tinder czy Badoo – co wybrać? Sprawdzamy, co lepsze!

W dobie internetu portale i aplikacje randkowe stają się coraz popularniejsze. Wiele osób ściąga je lub zakłada na nich konta. Powód? Każdy szuka odrobiny miłości i bliskości w swoim życiu. Nie wszyscy jednak są na tyle odważni, aby zagadać do kogoś w sklepie czy na ulicy. Z pomocą przychodzi sieć, za której pośrednictwem możesz poznać osoby, a właściwie singli w twojej okolicy lub nawet z drugiego końca świata.

Aplikacji randkowych jest naprawdę sporo. Różnią się one od siebie wyglądem, popularnością, intuicyjnością, bezpieczeństwem czy wymogami podczas rejestracji. Dwie najpopularniejsze aplikacje randkowe to Tinder oraz Badoo. Która jest lepsza? Na której bardziej opłaca się stworzyć profil? Sprawdzimy to za ciebie!

Tinder – na czym polega? Rejestracja na Tinderze

Z Tindera korzysta już ponad 4,1 mln osób. Jest to więc bardzo popularna aplikacja. Tak, Tinder to jedynie aplikacja. Niestety nie ma możliwości, aby korzystać z niego np. poprzez laptop czy komputer. Jej działanie jest bardzo proste. Do rejestracji wystarczy Facebook lub numer telefonu. Jeśli postanawiacie zarejestrować się poprzez swoje konto na Facebooku, automatycznie wstawią się tam wasze ostatnie zdjęcia profilowe, a także informacje o waszej szkole/uczelni czy miejscu pracy.

Dodatkowo możecie podłączyć tam swoje konto na instagramie czy wybrać ulubioną piosenkę za pośrednictwem Spotify. Niestety logowanie się za pomocą Facebooka ma jeden duży minus. Im dłużej posiadasz konto na tym portalu społecznościowym, tym więcej profili czy fan page masz polajkowanych. Z pewnością pamiętasz jak około 5-6 lat temu lajkowałeś strony o nazwie „Wonsy” czy „Naćpana żelkami”. Było to wtedy modne, jasne to zrozumiałe. Niestety te fan page pokażą się na twoim profilu na Tinderze. Choć statystycznie, większość osób nie zwraca na to uwagi, są one tam widoczne.

Jeśli nie chcesz logować się za pośrednictwem Facebooka, możesz to zrobić, korzystając z numeru telefonu. Następnie musisz potwierdzić w aplikacji rejestrację, wpisując kod, który otrzymałeś smsem. Za ten sms nie płacisz, także spokojnie. Warto także wspomnieć, że w obu opcjach, inni użytkownicy nie widzą waszych danych. Numer telefonu czy profil na Facebooku pozostaje tajemnicą, chyba że sami zdecydujecie się go podać potencjalnej partnerce czy partnerowi.

Jaki opis na Tindera? Pierwsza wiadomośc

Na Tinderze możesz utworzyć opis. Warto podać z nim informacje o tobie, czego szukasz na tej aplikacji, czym się zajmujesz, co cię interesuje, jakie jest twoje hobby itp. Z pewnością przyciągnie to osoby do twojego profilu, a dodatkowo pozwoli na rozpoczęcie rozmowy. Pierwszą wiadomośc najłatwiej wyslać, nawiązując do opisu, zadając pytanie czy zwracając się personalnie (po imieniu) do danej osoby.

W przeciwieństwie do Badoo Tinder pozwoli ci na napisanie do innego użytkownika, dopiero po tym, gdy oboje daliście sobie serduszko (czyli swipniecie w prawo). Jeśli tobie spodoba się chłopak lub dziewczyna, ale ty jej nie. Nie będziecie mogli do siebie napisać. Jest to zarówno plus, jak i minus. Oczywiście, jest to „zmarnowana szansa”, ale przecież nikt nie chce mieć na telefonie spamu od miliona osób, które nie są w ich typie, mieszkają za daleko lub mają tak samo na imię, jak ich ex.

Tinder – ile kosztuje? Cennik Tinder

Tinder w wersji standardowej jest oczywiście bezpłatny, jednak możecie wykupić opcję premium. Ile to kosztuje? Tinder Plus to 88 złotych na miesiąc, a Tinder Gold to 134 złote na miesiąc. Co dają obie opcje w porównaniu do tej darmowej?

Tinder Plus powala na:

⦁ nieograniczone polubienia (w wersji darmowej jest limit, który się resetuje co 24 godziny),
⦁ funkcja Paszport to wybór dowolnego miejsca na świecie jako lokalizacji. Świetna opcja dla tych z was, którzy dużo podróżują,
⦁ Druga szansa, jeśli przez pomyłkę przesunąłeś w lewo,
⦁ jeden darmowy Boost w miesiącu,
⦁ Superlajki,

Tinder Gold pozwala na:

⦁ Paszport,
⦁ Druga szansa,
⦁ nielimitowane polubienia,
⦁ pięć Superlajków dzienie,
⦁ jeden Boost w miesiącu,
⦁ pełna kontrola nad profilem,
⦁ funkcja Lubi Cię, która od razu powie Ci, komu się spodobałeś.

Badoo – co to jest? Na czym polega Badoo?

Czym więc różni się Tinder od Badoo? Badoo to równie popularna aplikacja, z której korzysta aż 500 milionów osób, co zdecydowanie jest większą liczbą niż w przypadku Tindera. Mówi się, że Badoo jest lepszym portalem do znalezienia prawdziwej miłości i związku, natomiast Tinder sprawdza się tylko w przypadku przelotnego seksu czy znajomości. Jak jest naprawdę?

Zdania na ten temat są podzielone i nic w tym dziwnego. Żadna z tych aplikacji nie narzuca użytkownikom, czego mają szukać czy w jakie relacje się angażować, wybór należy do ich samych. Z obu aplikacji z pewnością utworzyło się wiele związków, małżeństw, a także relacji wyłącznie na płaszczyźnie erotycznej. Nie da się więc jednoznacznie stwierdzić która aplikacja nadaje się do czego.

Badoo na komputer. Funkcję Badoo

Badoo, w porównaniu do Tindera, nie jest tylko aplikacją. Z powodzeniem możecie z niego korzystać za pośrednictwem komputera czy laptopa. Jest to zdecydowanie duże udogodnienie dla tych z was którym wygodniej jest użytkować komputer niż smartfon czy tablet.

Badoo ma funkcję „dopasowania”, co zdecydowanie jest dużym plusem dla tych, którzy boją się wykonać pierwszy krok nawet za pośrednictwem aplikacji randkowej. Na czym ona polega? Serwis analizuje twoje wymagania, które sam oczywiście ustalasz, a następnie wyszukuje potencjalnych partnerów czy partnerki.

Badoo podobnie jak i Tinder, pozwala na wymianę wiadomościami za pomocą każdego urządzenia, które ma dostęp do internetu. Twórcy serwisu poszli jednak o krok dalej i pozwolili użytkownikom prowadzić wideo rozmowy. Zdecydowanie jest to dobry krok. Często w sieci użytkownicy podszywają się pod inne, często przystojniejsze lub ładniejsze osoby. W ten sposób łatwo zweryfikować z kim tak naprawdę masz do czynienia.

Badoo cennik. Ile kosztuje pakiet premium Badoo?

Badoo podobnie, jak Tinder posiada zarówno opcję darmową, jak i te płatne. Za co płacisz i ile płacisz? Przede wszystkim twój profil będzie wyświetlał się wyżej w wynikach wyszukiwania. Koszt takiej usługi to 21,99 zł/tydzień, koszt miesięczny to 73,99 zł, pakiet na 3 miesiące – 174,99 zł, a ten na zawsze – 414,99 zł. Co jeszcze zawiera opcja Badoo Premium?

Badoo Premium pozwala na:

⦁ naklejki do wysyłania na czacie,
⦁ Przesyłka specjalna – twoje wiadomości pokażą się na samej górze w skrzynce drugiej osoby,
⦁ opcja czatowania z najpopularniejszymi użtkownikami,
⦁ możliwość kontaktowania się z nowymi użytkownikami,
⦁ W ulubionych to opcja, która pokazuje Ci, kto cię polubił,
⦁ możliwośc cofnięcia głosu „Nie” w Chybił-Trafił,
⦁ folder Lubią Cię, gdzie pokażą ci się wszystkie osoby, które dały Ci „Tak” w Chybił-Trafił,
⦁ Tryb Niewidoczny, czyli przedlądanie Badoo incognito.

Co jest lepsze Tinder czy Badoo?

Podsumowując, który serwis jest lepszy? Wszystko tak naprawdę zależy od ciebie. Drugą połówkę możecie znaleźć zarówno na jednej platformie, jak i na drugiej. Jeśli założysz konto na obu, z pewnością zauważysz, że wiele osób się powtarza. Młode osoby skłaniają się raczej w stronę Tindera, natomiast te starsze w stronę Badoo. Nie da się jednak jednoznacznie stwierdzić, gdzie znajdziesz przyszłą żonę czy przyszłego męża, na to składa się wiele innych czynników.

Niezależnie od tego, na jaką aplikację postawisz, pamiętaj, aby nie udawać kogoś innego i nie kłamać na swój temat. Takie informacje wyjdą na jaw. Nie podawaj nieznanym osobom swojego numeru konta, nie przelewaj nikomu pieniędzy na „pożyczkę do dziesiątego”. Zanim się z kimś spotkasz, poproś o wideo rozmowę poprzez Badoo, Skype, FaceTime (dostępne na iPhone) czy nawet Messengera. Na randkę wybierz miejsce publiczne jak np. kawiarnia, bar czy restauracja. Bądź sobą, ale pozostań ostrożny i lekko zdystansowany.