Jaki opis na Tindera? W jaki sposób opisać siebie?

Coraz więcej osób poszukuje miłości, drugiej połówki czy męża/żony w sieci. Nie ma w tym absolutnie nic złego. Portale czy aplikacje randkowe pozwalają na zapoznanie się z ludźmi w twojej okolicy lub nawet z drugiego końca świata. Oczywiście, na takich portalach musisz się jakoś zaprezentować. Poza zdjęciem często umieszcza się tam także opis. Co w nim napisać?

Aplikacje randkowe mają jeden duży „minus”. Patrzy się tam przede wszystkim na wygląd oraz opis drugiej osoby. Zanim będziesz mógł wysłać pierwszą wiadomość, spróbować swoich sił czy poznać potencjalną partnerkę, czy partnera, musisz im przypaść do gustu w zaledwie kilka lub kilkanaście sekund, przez które dany użytkownik patrzy na twój profil. Jak to zrobić?

Najważniejsze są zdjęcia. Wszyscy jesteśmy wzrokowcami, każda osoba ma swój typ. To, że tobie podobają się blondynki/blondyni, nie oznacza, że każdy ma tak samo. Oczywiście to nie wygląd jest najważniejszy, a osobowość. Nie jest on jednak bez znaczenia. Zapewne nie wyobrażasz sobie spotykać się czy nawet wziąć ślubu z kimś, kto ci się nie podoba, nie pociąga cię w żaden sposób. Osoba po drugiej stronie telefonu czuje dokładnie to samo.

Poza zdjęciami ważny jest także opis. To właśnie nim możesz zachęcić potencjalnego partnera/partnerkę lub całkowicie ją odrzucić. Wiele osób ma z tym jednak problem. Co tam napisać? Jaki opis na Tindera będzie dobry? W jaki sposób opisać siebie, aby nie wyjść na nudną osobę? Spokojnie, pomożemy!

Opis na Tindera. Czego nie pisać w opisie?

Warto wiedzieć czego w takim opisie nie umieszczać. Cytat z twojej ulubionej piosenki czy filmu jest, jak najbardziej w porządku, jednak niewiele mówi drugiej osobie, zwłaszcza jeśli nie zna ona tego dzieła czy zwyczajnie się nim nie interesuje. Możesz go oczywiście wkleić, jednak warto coś do tego dodać.

Wymogi. Coraz więcej osób w swoich opisach zawiera wymogi, które druga osoba musi spełniać. Jak wygląda taki opis? „Jeśli jesteś zadufaną w sobie księżniczką, przesuń w lewo”, „Jeśli zarabiasz mniej niż x, przesuń w lewo”, „Jeśli oczekujesz obiadków, kolacji i śniadanek do łóżka, przesuń w lewo. Nie będę kurą domową”. Taki opis może odrzucić nie tylko osobę, która nie wpisuje się w te kryteria, ale także tą, która je spełnia.

Co napisać w opisie na Tinderze? Szkoła, miejsce pracy

Choć napisanie „Nie szukam niczego na stałe” nie będzie pozytywnie odebrane przez większość osób, nie jest to nic złego. Każda osoba ma prawo wyboru. Zamieszczenie w opisie tego, czego szukasz, nie ukrywając nic z pewnością zaoszczędzi, zarówno tobie, jak i drugiej osobie sporo czasu. Po co się wzajemnie oszukiwać?

Pierwszą wiadomość na Tinderze warto zacząć, nawiązując do opisu danej osoby. Jeśli opisu brak — co napisać? No właśnie, tu często pojawia się problem. Nawet średni opis jest lepszy niż jego brak. Na swoim profilu z pewnością macie podaną szkołę/uczelnie, a także miejsce pracy czy zawód. Takie informacje są jak najbardziej wskazane i również mogą zainteresować potencjalnego partnera/partnerkę.

„Szlachta nie pracuje” czy „Wyższa szkoła robienia hałasu” z pewnością nie przyciągnie nikogo normalnego. Wpisywanie tego typu rzeczy wyszło już z mody i obecnie uważane jest za żenujące. Nie musicie od razu podawać nazwy firmy. Wystarczy samo stanowisko lub po prostu nazwa zawodu.

W jaki sposob opisać siebie? Charakter i wzrost

Wiele osób ma problem z opisaniem siebie. Jeśli wy również nie wiecie, co napisać zacznijcie od zadania sobie kilku ważnych pytań — co lubicie robić? Biegacie, zajmujecie się szydełkowaniem, wspinacie się po górach, a może waszą pasją jest coś nietypowego? Niezależnie od tego, co to jest — wpiszcie to. Pójdźcie o krok dalej i opiszcie krótko, ale zwięźle, dlaczego to lubicie, co wam się w tym podoba, a może macie jakieś osiągnięcia z tym związane?

Chcecie opisać swój charakter, a nie do końca wiecie jak to zrobić? Zróbcie test online! Istnieje wiele testów, które powiedzą wam nieco więcej o waszych zachowaniach, sposobach bycia, motywacji do działania, charakterze itp. Jest to nie tylko dobry punkt w opisie na Tinderze, ale także coś, co warto wiedzieć. Często już nawet potencjalni pracodawcy proszą o wypełnienie quizu 16Personalities.

Wzrost. Coraz więcej ludzi, zwłaszcza facetów, wpisuje swój wzrost w opis na Tinderze. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Jeśli należysz do osób wysokich, możesz nie tylko wpisać „190 cm”, ale także dodać do tego np. „Bez problemu dosięgnę do górnej półki w naszej kuchni”. Jeśli jesteś osobą niskiego wzrostu, poza „160 cm” możesz napisać także „Zawsze przepuszczają mnie do pierwszych rzędów na koncertach”. Brzmi to już znacznie lepiej, prawda?

Jak zrobić dobry opis? Recenzja, wady i zalety

Chcesz opisać sobie, ale nadal nie wiesz jak to zrobić? Masz dobry kontakt z byłymi? Proproś ich o ocenę/recenzję. To pokaże, że masz do siebie bardzo duży dystans. Zbierz następnie je wszystkie i wrzuć do opisu. Jak może to wyglądać?

Fajny, wysoki, gotować nie potrafi. Na śniadanie chce jeść krokieta z majonezem i jajecznicą. Ogólnie 6/10. Jego kot mnie nie polubił” – Kasia

Jedyne co mu w życiu wychodzi to spaghetti i to takie z sosem z torebki w proszku i rozgotowanym makaronem” – Ewa

Takie recenzje nie muszą być nawet w stu procentach pozytywne, wciąż zostaną odebrane jako humorystyczne wiadomości, które nie zniechęcą potencjalnej partnerki czy partnera, a wręcz przeciwnie. Kobiety wprost kochają facetów, którzy mają poczucie humoru oraz dystans do swojej osoby. Flirt często jest także lekkim dogrywaniem, żartowaniem. Nie ma w tym absolutnie nic złego, jednak nie każdy zareaguje na to w sposób luźny.

Dobrym sposobem jest wypisanie także swoich wad i zalet. W przypadku, w którym chcesz być zabawny, opisz swoje wady, jako zalety. Jak to zrobić? Wiecznie śpisz, przez co się spóźniasz i do sprzątania ciężko cię zagonić? Napisz:

Jestem tak dobry w łóżku, że zasnę w minutę, a później mnie nie obudzisz”. Świetnie gotujesz? Powiedz o tym wszystkim! „Zrobię ci tak dobry obiad, że dietę będziesz musiała przełożyć na jutro”.

Podsumowanie

Podsumowując: opis na Tinderze ma bardzo duże znaczenie. Brak opisu pozostawia wiele niewiadomych. Druga osoba nie wie, czego szukasz, czym się interesujesz, gdzie pracujesz, jaki kierunek studiów wybrałeś itp. Ty myślisz, że jesteś tajemniczy, natomiast on/ona, że po prostu nudny. W końcu jakbyś robił coś ciekawego to na pewno byś się tym pochwalił, prawda? Warto dodać do opisu odrobinę humoru, jednak nie używajcie go nadmiernie. Zwłaszcza jeśli mowa o sarkazmie. Ciężko później stwierdzić co jest prawdą, co żartem, a co kłamstwem. Cytat z filmu jest dozwolony, chociaż zawsze lepiej brzmi „Znam cały film xx na pamięć”. Należy znaleźć złoty środek. Zbyt długi opis może zniechęcić, jednak ten krótki nic o tobie nie mówi. Nie pisz więc na siłę. Napisz to, co wiesz, co chciałbyś, aby tam było. Nie masz już więcej pomysłów? Skończ pisanie. Zacznij opis od pytania, z pewnością wtedy otrzymasz w pierwszych wiadomościach dużo odpowiedzi na nie. Przede wszystkim jednak bądź sobą! Nie udawaj kogoś innego, nie kłam, nie stawiaj się jako najlepszego człowieka, który chodził po tej planecie i wszystko będzie szło po twojej myśli.