Pierwsza wiadomość na portalu randkowym – jak napisać?

Przeglądając profile w portalu randkowym, na widok właśnie zdjęcia serce zabiło ci mocniej? Poczułaś nieodpartą chęć poznania go w realnym świecie? Tylko jak to zrobić? Jak napisać wiadomość, która olśni odbiorcę? Przeczytaj nasze podpowiedzi.

Zainteresuj tematem

Temat wiadomości to pierwsza rzecz, na jaką  powinniśmy zwracać uwagę, pisząc do kogoś. To właśnie temat jako pierwszy zobaczy odbiorca twojej wiadomości.

Ta część wiadomości nie powinna pozostawać więc pusta. Wiadomość bez tematu daje jasny komunikat: nic ciekawego nie będzie w tej wiadomości, możesz ją ominąć. A przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.

W temacie wpisz coś więcej niż zwykłe „cześć”. Niech to będzie coś zabawnego, coś, co przykuje uwagę, gdy adresat otworzy skrzynkę odbiorczą. Nawiąż do treści listu.

Udowodnij, że przeczytałeś profil

Jak sprawić, aby osoba, do której napisałeś, poczuła, że naprawdę ją zainteresowałeś? Jest na to prosty sposób.

Treść wiadomości poświęć głównie adresatowi. Przeczytaj o tym, kim jest i jak lubi spędzać czas. Może po jego stylu pisania widać, że ma fajne poczucie humoru? Doceń to w wiadomości.

Zwróć uwagę na to, co jest na jego zdjęciach w galeriach w profilu. Następnie napisz maila tak, żeby było w nim jak najwięcej nawiązań do tego, co zostało zamieszczone w profilu randkowym.

Nie musisz być specjalistą w każdej dziedzinie, w tym równocześnie znawcą literatury i kosmosu, a dodatkowo być na czasie z najnowszymi wynikami  spotkań NBA. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby najzwyczajniej w świecie dopytać o szczegóły jego pasji.

Zapytaj, dlaczego akurat to go zainteresowało i kiedy odkrył, że to jest jego pasją?

Pewne rzeczy zostaw na potem

Kontrowersji na początku znajomości powiedz zdecydowane „nie”. Na dyskusje na poważne tematy jeszcze przyjdzie czas, gdy znajomość się rozwinie.

Nie rozpoczynaj od nich znajomości. Możesz poglądami urazić kogoś, kto myśli zupełnie inaczej. Ponadto pierwsza wiadomość powinna być zapoznawcza. Opisywanie w szczegółach twojego światopoglądu zostaw na później.

Dobrze byłoby w pierwszym liście, który ma zaintrygować – ograniczyć się do kilku zdań. Zbyt długa opowieść o twoim życiu, owszem, może zaintrygować. Możesz jednak uzyskać efekt przeciwny do zamierzonego i twój odbiorca stwierdzi, że może zbyt dużo czasu wolnego spędzasz przed monitorem komputera.

Z tego samego powodu zakończenie powinno być również powściągliwe. Nie pisz, że jest miłością twojego życia, że od razu chcesz się umówić na randkę lub że usychasz z tęsknoty.

Pozwól czytającemu zastanowić się, co czujesz. Takie niedopowiedzenie pobudzi zarówno ciekawość, jak i chęć na ciąg dalszy.

Uczciwość

Bądź szczery w tym, co piszesz. W świecie wirtualnym każdy może udawać każdego. Zastanów się jednak, czy warto. Jeśli będziesz oszukiwać, prędzej czy później – gdy znajomość nabierze rumieńców – prawda wyjdzie na jaw i będziesz skreślony.

Nikt nie lubi być okłamywany. Nigdy nie wiesz, czy ta pierwsza wiadomość, w której wyobraźnia poniosła cię za daleko, nie prowadzi do ważnego etapu w waszym życiu.