Jak stworzyć dobry profil na portalu randkowym?

Chcesz stworzyć profil randkowy, na który inni zwrócą uwagę? Postaw na jego wyjątkowość. Porzuć oklepane teksty – wyraź w tych paru słowach, że jesteś interesujący.

Opis musi być unikalny

Co zamiast „carpe diem”? To, jak opiszesz siebie w swoim profilu, jest bardzo ważne. Jeżeli zawrzesz w nim kilka ciekawych informacji o sobie – sprawisz, że będzie unikalny i ktoś z pewnością zwróci na ciebie uwagę i zapragnie poznać.

Nigdy więcej „jestem jaki jestem”. Dla kogoś, kto cię zna, jest to oczywistee. Ale co te słowa mówią osobie, która nie wie o tobie jeszcze nic? Zastanów się, co jest w tobie interesującego i czym możesz zaciekawić innych, a potem postaraj się zamieścić to w profilu.

Przejrzyj profile osób w twoim wieku i twojej płci. Zobacz, jakie są. Zauważasz między nimi jakieś podobieństwo? Postaraj się, by twój profil wyróżnił się wśród nich – takich samych.

Zaprezentuj się. I to niekoniecznie poprzez fotografie. Uważasz, że jesteś zabawny? Stwórz profil, w którym zawarte będzie kilka twoich sprawdzonych dowcipów. Kochasz muzykę? Napisz, czego słuchałeś ostatnio. Dobre kino? Wpisz kilka ciekawostek z życia swoich ulubionych aktorów.

Jeżeli interesujesz się literaturą, może pokusisz się o kilka mało znanych cytatów wraz z własną interpretacją?

Wszystko to, może być świetnym punktem wyjścia do rozmowy. Nie pisz, że kochasz zwierzęta. Napisz co konkretnie lubisz w swoim zwierzaku, może dodaj krótką historię, o tym skąd go masz? Nie pisz ogólników. Opowiedz o rzeczach zwyczajnych, tak jak ty je widzisz, ze szczegółami.

Może mamy wspólne hobby?

Przy wpisywaniu swojego hobby zamieść wszystko, co cię interesuje. Nie wpisuj ogólników, takich jak ten, że lubisz sport, kino, książki i muzykę.

Napisz, jaką konkretnie dyscypliną sportu się interesujesz – jaką śledzisz tylko w TV, a jaką czynnie uprawiasz.

Odpowiednie wpisanie hobby może być dla ciebie bardzo korzystne. Dzięki niemu osoba czytająca twój profil, może stwierdzić, że wasze zainteresowania się pokrywają i warto cię poznać.

Może porównasz się do jakiegoś znanego aktora czy muzyka, odnosząc się do jego biografii? Takie informacje, zapisane w zabawny sposób zapadają w pamięć. A o to przecież chodzi.

Magiczne słówka?

Dzięki tym słowom możesz odszukać osobę, która, tak jak ty, uwielbia szybką jazdę, koty lub ma bzika na punkcie tablic rejestracyjnych z USA. Odpowiednio dobrane „sympatyczne słówka” z pewnością podniosą jakość twojego profilu i będą jego doskonałym uzupełnieniem.

Najlepiej byłoby, gdybyś znalazł słowa-klucze, które mówią o tym, kim jesteś.

Jak znaleźć odpowiednie słowa, które będą w mniejszym lub większym stopniu charakteryzować twoją osobowość? Może poprosisz znajomych, aby wypisali słowa, jakie kojarzą się im z tobą? Później uzupełnij listę własnymi słowami związanymi z twoim zawodem, czasem wolnym, temperamentem i potrzebami.

Staraj się, aby było oryginalnie i zabawnie – to zawsze przyciąga uwagę.

Musisz wiedzieć, że to, co inni przeczytają w twoim profilu, to jedyne, co wiedzą o tobie.

Większość użytkowników wchodzi na czyjeś konto tylko raz i to wtedy podejmuje decyzję, czy chce nawiązać kontakt, czy nie.

Zanim ktokolwiek wyśle ci wiadomość lub odpowie na twoją, przeczyta i zastanowi się, co ciekawego jest w właśnie w twoim opisie, bo tylko on jest na początku twoją wizytówką.

Pokaż tam siebie. Z jak najlepszej strony – oczywiście nie mijając się z prawdą.