Jak zacząć rozmowę na Tinderze? Jak zagadać?

Piękna dziewczyna czy przystojny facet dał ci serduszko na Tinderze? Świetnie! Co dalej? Wiele osób ma problem z pierwszą wiadomością. W końcu ma ona bardzo duży wpływ. Co napisać? Może warto zadać pytanie? Czy teksty na podryw się sprawdzą? Spokojnie, przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, dzięki któremu to zadanie nie będzie już tak trudne.

Aplikacje randkowe to świetny sposób na poznanie nowych osób, które mogą w przyszłości stać się twoimi znajomymi, przyjaciółmi czy nawet drugą połówką. Wszystko zależy od tego, jak będziecie do siebie pasować. Wiele osób odczuwa stres podczas poznawania nowej osoby w świecie realnym, jednak za ekranem telefonu czy komputera zdecydowanie łatwiej jest się schować.

Jak zacząć rozmowę na Tinderze? Czy pierwsza wiadomość ma znaczenie?

Czy pierwsza wiadomość ma znaczenie? Tak! Pierwsza wiadomość może przekreślić całkowicie relację. Najlepiej podać do na podstawie prostego przykładu. Jeśli kobieta, która szuka długotrwałej relacji na Tinderze, otrzyma wiadomość proponującą wyłącznie szybkie spotkanie na seks, z pewnością zignoruje ją lub od razu zablokuje tego użytkownika. Nie wie, że mógł to napisać pod wpływem emocji czy nawet podczas imprezy, stracił swoją szansę.

Jak zagadać? Zwykłe „hej” czy „cześć” to za mało.

Wiadomości, które zaczynają się od słów takich jak: „cześć”, „hej”, „co tam?”, „co robisz?” to zdecydowanie za mało. Dlaczego? Jeśli akurat siedzisz na kanapie i oglądasz w telewizorze to, co się włączyło jako pierwsze, nie jest to interesujące w żaden sposób, a także może wytworzyć nieciekawy dialog.

– Co tam?
A u mnie spoko, a u Ciebie?
U mnie też

Temat się urywa. Prowadzenie konwersacji na siłę nie jest komfortowe dla żadnej ze stron. Z pewnością szybko poczujesz się, jakbyś się narzucał. Zwłaszcza jeśli to Ty zacząłeś rozmowę, a rozmówca odpowiada w ten sposób. Unikaj więc tych zwrotów w pierwszej wiadomości, a z pewnością pójdzie ci znacznie lepiej.

Rozmowa na Tinderze. Zacznij pierwszy/pierwsza!

Jeśli zmatchowało cię z osobą, która ci się podoba, nie bój się napisać pierwszy/pierwsza! Wiele kobiet czy facetów ma już w opisie napisane „Nie piszę pierwszy”. Niestety istnieje przekonanie, że to właśnie mężczyzna powinien zrobić pierwszy krok. Wcale jednak tak nie jest. Jeśli jesteś zainteresowany jakąś osobą, okaż to! Nie czekaj w nieskończoność, zastanawiając się, czy on lub ona do ciebie napisze. Napisz sam!

Nawiąż do opisu

Jeśli osoba, która wam się podoba ma, coś ciekawego w opisie — nawiążcie do tego w pierwszej wiadomości. Jeśli ktoś już w opisie na Tinderze zawarł swoją pasję, zawód, miejsce pracy czy hobby — przytocz ten fakt w wiadomości. Każdy lubi mówić o sobie i o czymś, co sprawia mu radość. Masz więc znacznie większą szansę na odpowiedź. Dopytywanie się, zwłaszcza jeśli jesteś „kobietą w oparach”, która nie rozumie czy nie zna się na konkretnym temacie, również jest na plus.

Facet ma wpisane zainteresowanie jako motoryzacja? Zapytaj, czym jeździ, jaki ma samochód, motocykl. Czemu sprawia mu to radość? W jaki sposób rozwija tę pasję? Czy ma jakieś plany z nią związane? Kobieta wpisała ulubioną książkę czy film w opis? Zapytaj o nią! Zaproponuj wspólne oglądanie, aby mogła ci pokazać, jak cudowne jest to dzieło!

Stwórz spersonalizowaną wiadomość

Spersonalizowana wiadomość jest znacznie lepszą opcją niż ta ogólna. Użycie imienia drugiej osoby, zdecydowanie przykuje jej uwagę pośród kilkudziesięciu innych wiadomości. Znacznie lepiej brzmi np. „Damian! Widziałam dziś fajny film. Sądząc po twoim opisie — myślę, że by Ci się spodobał” niż „Widziałam dziś fajny film”.

Nie czekaj z odpowiedzią

Nie tylko przyjaciółka służy taką radą, ale możesz to także zaobserwować w filmie czy serialu. Często mówi się, aby nie odpisać od razu, nie wysyłać podwójnych wiadomości. Jeśli odpisze po 15 minutach — wy nastawiacie budzik na 20 minut i odpisujecie dopiero wtedy. Pokaż mu, że ci nie zależy, to on będzie się bardziej starał. Niestety to stwierdzenie się zazwyczaj nie sprawdza.

Im dłużej druga osoba musi czekać na odpowiedź, tym bardziej ta wiadomość przestanie ją obchodzić, zwłaszcza jeśli było to pytanie. Celowe ignorowanie drugiej osoby na pewno do niczego poważnego was nie doprowadzi. Dostałeś powiadomienie? Masz chwilę, aby odpisać? Zrób to! Pokażesz jej/jemu w ten sposób, że ci zależy.

Nie praw za dużo komplementów

Pierwsza wiadomość, która będzie zawierała jedynie milion komplementów o tym, jaka ona jest piękna, jakie ma piękne oczy, włosy, nos, usta, ciało, kciuki i ucho z pewnością nie przyniesie rezultatu. Oczywiście na późniejszym etapie znajomości komplementy są jak najbardziej wskazane, jednak nawet wtedy nie warto z nimi przesadzać. Zamiast brzmieć romantycznie i miło, wychodzisz na creepa, który liczy tylko na przelotny, a najlepiej szybki, seks.

Zrezygnuj z tanich tekstów na podryw

Hej mała, bolało jak spadłaś z nieba?
Muszą cię bardzo boleć nogi w końcu chodziłaś mi po głowie cały dzień
Masz może majtki w księżyce? Bo masz dupę nie z tej ziemi!

Czy komukolwiek takie teksty się sprawdziły? Jeśli chcesz koniecznie ich użyć, są na to lepsze sposoby. Napisz do wybranki czy wybranka i zaproponuj mi opcję wyboru. Pierwszą pozycją na liście może być suchar, drugą interesujący fakt na dowolny temat, a trzecią tani tekst na podryw. Jeśli padnie na trzecią opcję, wysil się nieco i poszukaj czegoś oryginalnego. W ten sposób pokażesz drugiej osobie, że możesz być zabawny, a także wyluzowany.

Zadaj jej/jemu pytanie

Pytanie jest zawsze dobrym pomysłem na pierwszą wiadomość na Tinderze i zdecydowanie zacznie rozmowę w łatwy i prosty sposób. Nie pytaj jednak o oklepane rzeczy — wysil się trochę. Zapoznaj się z jej/jego opisem, nawiąż do niego, dopytaj o coś, czym może być zainteresowany/zainteresowana. Użyj dodatkowo imienia potencjalnego partnera/partnerki. Sukces murowany!

I najważniejsze: Podczas rozmowy na Tinderze – bądź sobą, nie kłam!

Tę radę z pewnością przekazywała ci babcia, mama, znajomi, przyjaciele i właściwie każda osoba. Choć oklepana — wciąż się sprawdza. Udawanie kogoś innego czy nawet kłamanie na swój temat nikogo nigdzie nie doprowadziło. Kłamstwo ma krótkie nogi, prędzej czy później wyjdzie. Niezależnie od tego, jak daleko zabrniecie w tej relacji. Spójrz na to z tej strony — powiedziałeś dziewczynie, że dużo zarabiasz, masz własnościowe mieszkanie, super samochód i 190 cm wzrostu. Dochodzi do spotkania, a ty? Przyjeżdżasz tam autobusem, wzrost sięga jedynie 170 cm, właśnie zmieniłeś pracę z gastronomi na korporację, a mieszkanie wynajmujesz z kumplem.

Oczywiście to, że nie masz super samochodu, własnościowego mieszkania i milionów na koncie nie jest niczym złym. Jeśli potencjalna partnerka zwraca uwagę na takie aspekty, a nie na to, jak jej się z tobą rozmawia, czy jesteś dobrą osobą, która dodatkowo pociąga ją wizualnie — nic z takiej relacji nie wyjdzie.

Podsumowując: wysil się odrobinę, znajdź punkt zaczepienia, do którego możesz nawiązać i który pozwoli ci na rozwinięcie konwersacji. Nawiąż rozmowę, która jest interesująca, a obie osoby z niecierpliwością czekają na odpowiedź. Nie naciskaj! Jeśli nie odpisze ci po 20 minutach czy nawet dniu nic się nie dzieje. Wysyłanie kilka wiadomości z rzędu, a następnie wyzwiska, ponieważ druga osoba nie odpisała, jeszcze u nikogo się nie sprawdziły. Mów prawdę bądź interesujący, ale nie wykładaj wszystkiego jak na tacy. Pozostaw odrobinę informacji na pierwszą randkę, która z pewnością się odbędzie, jeśli zastosowujesz te metody. I na koniec, życzymy powodzenia w rozmowach na Tinderze i tych w realu!