Swatka - Portal randkowy, który łączy ludzi

Od dłuższego czasu portale randkowe cieszą się niesłabnącą (a nawet rosnącą!) popularnością. Są wśród nich strony bardziej i mniej polecane. Uważane za mniej lub bardziej skuteczne. Cieszące się ogromnym zainteresowaniem i takie, o których prawie nikt nie słyszał. Jak to wszystko wygląda w przypadku portalu swatka.pl? Czy zakładając na nim konto faktycznie zwiększamy swoje szanse na poznanie kogoś nowego, z kim będziemy mogli wejść w związek? Poniższa recenzja przedstawia nasze spostrzeżenia i uwagi.

Kilka słów od założycieli portalu Swatka

Swatka recenzja

Czytając informacje zamieszczone na stronie startowej, z pewnością poczujemy się zachęceni do spróbowania szczęścia właśnie na swatka.pl. Co takiego prawdopodobnie nas do tego skłoni? Przede wszystkim fakt, że założyciele portalu duży nacisk kładą na bezpieczeństwo swoich użytkowników. Oznacza to, że wszystkie profile znajdujące się w serwisie są monitorowane, tak, aby mieć pewność, że za każdym kontem kryje się prawdziwa osoba. Pozwala to uniknąć rozczarowań związanych z budowaniem relacji z osobami, ukrywającymi się za fałszywymi profilami.

Oprócz dbania o bezpieczeństwo, właściciele portalu deklarują, że ich pomaganie użytkownikom w znajdowaniu drugich połówek jest swego rodzaju misją. Misją, która może być realizowana, dzięki unikalnemu podejściu do randek online. Pomysłodawcy portalu uważają bowiem, że powinien on powstawać i funkcjonować przy współpracy z psychologami (szczególnie tymi, którzy specjalizują się w relacjach międzyludzkich, miłości i związkach.) Dzięki tworzeniu portalu ze wsparciem ze strony wysokiej klasy specjalistów, użytkownicy mogą mieć pewność, że ich poszukiwania będą maksymalnie efektywne. Głównym celem założycieli swatka.pl, jest bowiem jak największe ułatwienie użytkownikom korzystania z portalu. A także możliwie duża pomoc w znajdowaniu potencjalnych partnerów, z którymi będziemy mogli zacząć randkować w prawdziwym życiu.

Warto podkreślić, że twórcy portalu starają się wyjść naprzeciw osobom, które z jakiegoś powodu nie chcą (albo nie mogą) szukać miłości w sposób tradycyjny. Twórcy są świadomi tego, że przyczyny randkowania online są różne. Od nieśmiałości, przez chęć spróbowania czegoś nowego, po zwykłe zabieganie i brak czasu na spotykanie się z ludźmi w tradycyjny sposób. Dzięki temu każdy użytkownik portalu może czuć, że jego potrzeby są istotne i ważne do spełnienia. Osoby, które szukają miłości, różnią się wiekiem, płcią, zainteresowaniami, wartościami i potrzebami. Łączy je chęć kochania i bycia kochanym. Na swatka.pl znajdziemy osoby w różnym wieku, które postanowiły dać sobie szansę na znalezienie kogoś wyjątkowego. Jeśli wahamy się, czy szukanie miłości przez internet ma sens, po prostu spróbujmy. To nic nie kosztuje.

Czy coś jeszcze wyróżnia portal Swatka?

Jeszcze jedną cechą, o której warto wspomnieć, jest prężnie działający dział pomocy użytkownikom. Założyciele portalu wyszli z założenia, że portal ten tworzony jest dla osób, które z niego korzystają. Z tego powodu, uznali, że warto stworzyć możliwość kontaktu pomiędzy użytkownikami, a osobami zajmującymi się tworzeniem strony. Warto wiedzieć, że na wszelkie wiadomości, zapytania i sugestie, skierowane do działu pomocy, otrzymamy odpowiedź maksymalnie w ciągu dwudziestu czterech godzin (uwzględniając tylko dni robocze.) Dobrze działająca komunikacja pomiędzy osobami korzystającymi z portalu, a jego twórcami sprawia, że użytkownicy czują się zaopiekowani. A ponadto, mają świadomość, że swatka.pl jest stworzona dla nich. Tak, żeby czuli się jak najbardziej komfortowo i mieli możliwość jak najłatwiejszego nawiązywania nowych znajomości. W bezpieczny sposób.

Swatka – No to zaczynamy!

Aby zacząć korzystać z portalu swatka.pl, musimy założyć konto. Rejestracja jest niezwykle prosta i intuicyjna, stworzenie konta zajmie nam dosłownie chwilę. Jakie dane musimy podać, chcąc zostać użytkownikiem portalu? Konieczne jest podanie nazwy użytkownika, płci, adresu email i daty urodzenia. W momencie, w którym zakończymy pierwszy etap rejestracji, na podanego przez nas maila zostanie wysłany link aktywacyjny, który pozwoli nam na dokończenie procesu zakładania konta. Wówczas wystarczy wejść na swoją skrzynkę mailową i wejść w link, który otrzymaliśmy, aby stać się pełnoprawnymi użytkownikami portalu. Po pierwszym zalogowaniu przychodzi czas na uzupełnienie naszego profilu. Do dyspozycji mamy możliwość uzupełnienia informacji na temat swojego wyglądu, swojego charakteru, swoich zainteresowań i innych aspektów naszego życia.

Uzupełniając profil, powinniśmy pamiętać, że informacje, które tam zamieścimy, pozwolą innym użytkownikom na dowiedzenie się o nas różnych rzeczy. Dlatego, bardziej szczegółowe informacje, które są dla nas ważne, np. te dotyczące podejścia do używek, małżeństwa, religii, czy posiadania potomstwa, warto umieścić na profilu. Dzięki temu inni użytkownicy, chcący nawiązać z nami kontakt, będą wiedzieli, czy wspólne budowanie związku i relacji, ma sens. Ciężko bowiem może być żyć razem komuś, kto chce mieć potomstwo i wejść w związek małżeński z kimś, kto preferuje partnerstwo i nie chce mieć dzieci. Pamiętajmy jednak, że informacje, które podajemy na profilu, stają się widoczne dla pozostałych użytkowników. Warto więc zastanowić się, jakie informacje na swój temat chcemy udostępniać innym. Z drugiej strony, nie należy pisać zbyt lakonicznie. Wówczas, osoby odwiedzające nasz profil, będą bazować wyłącznie na naszych zdjęciach. Nie będą bowiem miały praktycznie żadnych informacji na nasz temat, co może np. utrudniać rozpoczęcie konwersacji.

Test dopasowania

Celem swatka.pl, jako portalu randkowego, jest pomaganie ludziom w szukaniu miłości. Na stronie znajdziemy m.in. taką funkcję, jak możliwość przeprowadzenia “testu dopasowania.” Czym jest ta funkcja? Jak sama nazwa wskazuje, jest to pewien test, który możemy wypełnić, wchodząc w zakładkę “Moje konto.” Następnie, na podstawie udzielonych przez nas odpowiedzi, serwis będzie znajdował dla nas użytkowników, którzy będą w jak największym stopniu odpowiadać naszym zainteresowaniom i potrzebom.

Oczywiście test dopasowania nie jest jedyną możliwością szukania interesujących osób. Na stronie znajdziemy również standardową wyszukiwarkę, która pozwala na znajdowanie innych użytkowników. Aby skorzystać z wyszukiwarki, wystarczy, że podamy wiek, płeć i odległość, w jakiej mają znajdować się interesujące nas osoby. Oprócz tego, mamy również możliwość zaznaczenia opcji, dzięki której będą nam pokazywani tylko ci użytkownicy, którzy umieścili na swoim profilu zdjęcie.

A może by tak… wersja premium?

Tak jak w przypadku większości serwisów, również swatka.pl oferuje swoim użytkownikom możliwość wykupienia opcji premium. Taka przyjemność kosztuje 76,99zł miesięcznie. Czy warto? To wszystko zależy od tego, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania względem portalu. Wykupując wersję premium, zyskujemy dostęp do następujących funkcji, takich jak:

• wirtualne prezenty – możliwość wysyłania i otrzymywania wirtualnych upominków. Miły gest, ale zastanówmy się, czy na pewno jest nam to w jakikolwiek sposób potrzebne,

• sprawdzanie, kto odwiedza i zapamiętuje nasz profil – posiadacze konta premium mają możliwość sprawdzenia, kto wchodzi na ich profil. Dzięki temu, łatwiej znaleźć zainteresowanych nami użytkowników, a następnie zdecydować, czy chcemy nawiązać z nimi kontakt,

• blokowanie wiadomości – tutaj sprawa jest prosta. Tak samo jak w realnym życiu, w internecie możemy spotkać osoby, które będą zbyt nachalne, niekulturalne lub po prostu nieprzyjemne. Zdarzyć się również może sytuacja, w której ktoś zapała do nas sympatią, a my do niego niekoniecznie. Na takie okazje świetnie sprawdzi się opcja pozwalająca na blokowanie wiadomości od konkretnych użytkowników,

• dodawanie większej ilości zdjęć – dla użytkowników podstawowej wersji przewidziano możliwość zamieszczenia w serwisie trzech zdjęć. W przypadku użytkowników posiadających konto premium, istnieje możliwość dodania pięciu zdjęć, co pozwala na dokładniejsze zaprezentowanie swojej osoby, lub np. pochwalenie się zdjęciami z wakacji,

• nielimitowane wiadomości – brak jakichkolwiek ograniczeń związanych z możliwością kontaktowania się z innymi użytkownikami portalu


Swatka OpinieSwatka – Czy warto założyć konto?

Tak naprawdę, szukając miłości warto próbować wszelkich sposobów, które pozwalają na poznanie kogoś nowego. Jednocześnie, warto wybierać te metody, które mają wysoką skuteczność. Żeby nie marnować swojego czasu. Przyglądając się portalowi randkowemu swatka.pl, jedyne co można mu zarzucić, to wysoka cena wersji premium (której jednak nie musimy kupować!) oraz stosunkowo mało użytkowników, w porównaniu do innych, większych i bardziej znanych portali randkowych.

Na tym jednak wady się kończą – Swatka wsród swoich użytkowników ma w większości pozytywne opinie. Dużą zaletą jest prostota, przejrzystość i intuicyjność portalu. Dzięki nim nie musimy poświęcać czasu na naukę poruszania się po stronie. Po kilku minutach będziemy bowiem w stanie z łatwością korzystać ze wszystkich funkcji, jakie oferuje nam swatka.pl. Warto również podkreślić, że w założeniu, portal ten powstał jako pomoc dla samotnych osób starszych, które chcą dać sobie szansę na przeżycie czegoś wyjątkowego. Założenie się sprawdza i wielu użytkowników poznało już interesujące osoby, z którymi nawiązało wartościowe, ciekawe relacje.

Niezaprzeczalną zaletą serwisu jest również bezpieczeństwo. Twórcy portalu uznali je za priorytet i dlatego bardzo o nie dbają. Wszystkie konta, które znajdują się na stronie są regularnie sprawdzane i moderowane. Dzięki temu, ewentualne fałszywe konta szybko zostają usunięte, tak, aby pozostali użytkownicy mogli komfortowo korzystać z serwisu. Warto również wspomnieć o tym, że twórcy nie osiadają na laurach. Pozostając w stałym kontakcie z użytkownikami i współpracując ze specjalistami zajmującymi się związkami i budowaniem relacji międzyludzkich, dbają oni o nieustanny rozwój portalu. Pozwala to na stałe podnoszenie standardów, zarówno tych związanych z bezpieczeństwem, jak i tych dotyczących korzystania z serwisu.

Zalety

 • Bardzo dobra komunikacja pomiędzy twórcami portalu, a użytkownikami
 • Dzięki dobrej komunikacji z twórcami portalu możemy zgłaszać wszystkie problemy dotyczące funkcjonalności strony, co pozwala twórcom na udoskonalanie portalu.
 • Przejrzysta i miła dla oka szata graficzna
 • Twórcy zadbali, aby szata graficzna strony była przejrzysta oraz dopasowana do jej funkcjonalności.
 • Regularne sprawdzanie fałszywych kont oraz moderowanie strony
 • Fałszywe konta są prawdziwą zmorą portali randkowych. Aby uniknąć sytuacji, w których użytkownicy będą zawiedzeni w momencie, kiedy poznana przez nich osoba okaże się by fikcyjną postacią, twórcy usuwają na bieżąco takie konta.
 • Dopasowanie pod względem osobowości
 • Test psychologiczny pozwala nam na świetne dopasowanie nam partnera, dzięki czemu możemy poznawać jedynie osoby, które naprawdę będą dla nas odpowiednie.

Wady

 • Mała popularność portalu
 • Na portalu Swatka nie ma tak wielu użytkowników jak na innych portalach, co daje nam mniejsze prawdopodobieństwo, że znajdziemy odpowiednią osobę.
 • Zmniejszone funkcjonalności przy braku wykupionego konta premium
 • Bez konta premium nie mamy możliwość pisania do wybranych przez nas osób, ani sprawdzania kto nas obserwuje.