Randki online – zalety i wady

Szybko, łatwo i przyjemnie

Największym plusem randek przez internet jest możliwość równoczesnego poznawania kilku osób. Możemy prowadzić równolegle kilka rozmów, na bieżąco odrzucających tych rozmówców, którzy nam nie pasują. Jest to zdecydowana oszczędność czasu. I pieniędzy. Nawet jeśli druga strona będzie za siebie płacić, to każda kawa, kino, czy wyjście do restauracji kosztują. A zakładając, że chciałbyś zapłacić za kobietę, to koszty ulegną podwojeniu. Niezaprzeczalną zaletą jest również możliwość spokojnego zastanowienia się, czy chcemy napisać do danej dziewczyny. Bez ryzyka, że np. wyjdzie z imprezy, zanim zagadamy, i już więcej jej nie zobaczymy. Nie da się również ukryć, że kiedy ktoś nie jest nami zainteresowany, to przez internet odmowa i odrzucenie mniej bolą. Negatywne emocje lub nasze zawstydzenie są wówczas niewidoczne dla rozmówcy, co jest zdecydowanie bardziej komfortowe, niż przeżywanie tego twarzą w twarz, w świecie realnym.

Dużą zaletą jest również posiadanie konkretnej przestrzeni, w której możemy szukać. Randki online umożliwiają nam łatwe znajdowanie osób, które tak jak my, są zainteresowane nawiązywaniem relacji. W realnym świecie nie wiemy, czy osoba, którą spotykamy kogoś ma. Oczywiście w internecie możemy zostać oszukani, ale z założenia, sprawa jest prostsza. Nie musimy się również zastanawiać gdzie kogoś poznać. Na koncercie, domówce, wakacyjnym wyjeździe? Po prostu logujemy się na wybranym przez siebie serwisie randkowym i rozpoczynamy przeglądanie profili, szukając tych, które nas zainteresują.

Łatwość manipulowania i autokreacji

Jak wszystko, również randkowanie przez internet, ma pewne wady. Z jednej strony, możliwość poznawania ludzi za pośrednictwem portali jest znacznym ułatwieniem dla osób, które wiedzą czego chcą. Przeglądając profile wiemy, czy dziewczyna, która nas zainteresowała jest wolna, czy szuka związku, przyjaźni, flirtu. Przynajmniej teoretycznie. Niestety, możliwość ukrycia się za ekranem, daje niektórym poczucie bezkarności i staje się np. sposobem na leczenie własnych kompleksów. Fałszywe konta, kłamstwo, nagłe urywanie kontaktu, manipulowanie rozmówcą – to tylko niektóre z zagrożeń, o których powinniśmy pamiętać.

Choć może się wydawać, że już dzieci w przedszkolu wiedzą, żeby nie wierzyć we wszystko co przeczytają w internecie, to rzeczywistość pokazuje, że nadal wpadamy w różne pułapki związane z internetowymi znajomościami. Najważniejsze jest, aby nie podawać żadnych istotnych informacji na swój temat, związanych np. z pracą, czy też dokładnym miejscem zamieszkania. Pod wpływem emocji i zauroczenia, łatwiej nam się otworzyć i zacząć dzielić z drugą stroną najbardziej prywatnymi sprawami. Szczególnie, że stukanie w klawiaturę, wydaje się takie niewinne i niewiążące. To błąd! Pamiętaj, że nawet w realnym świecie zdarza się, że osoba, którą poznajemy, okazuje się być kimś zupełnie innym, niż na początku myśleliśmy. A przez internet trudniej nam ocenić, czy osoba z którą rozmawiamy, faktycznie jest tym, za kogo się podaje. Portale randkowe dają dużą możliwość autokreacji i manipulowania swoim wizerunkiem.

Fajna, fajniejsza, fajniejsza…a najfajniejsza gdzie?

Możliwość swobodnego wybierania może sprawić, że wpadniemy w pułapkę poszukiwania „dziewczyny idealnej.” Będziesz znajdował interesujące, ciekawe profile i nawiązywał znajomości z fajnymi dziewczynami. Jeśli postanowisz rozglądać się dłużej niż do spotkania pierwszej osoby, która faktycznie cię zainteresuje, może się okazać, że później nie będziesz mógł się zdecydować. Uświadomisz sobie, że na świecie jest mnóstwo fantastycznych, pięknych osób! Może więc te, z którymi rozmawiasz są świetne, ale czekają na ciebie jeszcze fajniejsze?

Takie myślenie i podejście może prowadzić do problemów z nawiązywaniem trwałych znajomości. Takich rokujących, wiążących się z zaangażowaniem i budowaniem bliskiej relacji. Należy wówczas zadać sobie pytanie, czy na pewno dorośliśmy już do związku. Każdy człowiek ma bowiem wady i zalety, a ideały nie istnieją. Jeżeli zapomnimy o tej prostej prawdzie, ciężko nam będzie uwierzyć, że z tą konkretną osobą możemy być szczęśliwi. I już nie musimy dalej szukać.

Odległość, frustracja, nieprawdziwy obraz

Częstym problemem osób, które poznają się w internecie bywa odległość. Jeżeli na początku nie ustalimy, że chcemy poznawać tylko osoby, z którymi mamy szansę na szybkie, realne spotkanie, możemy cierpieć. Zdania na temat tego, czy można zakochać się przez internet, są podzielone. Prawdą jest jednak, że jeśli zacznie nam zależeć na drugiej stronie, to brak możliwości spotkania się, będzie powodem frustracji.

Minusem randek online jest również budowanie sobie swojej wersji osoby, którą poznajemy. Na podstawie zdjęć i wiadomości, wyrabiamy sobie opinię o kimś, kogo nigdy nie widzieliśmy. Tembr głosu, mimika, sposób poruszania się, śmiech – to wszystko istotne czynniki, które składają się na to, czy ktoś nas pociąga fizycznie, czy nie. Warto więc możliwie szybko spotkać się z dziewczyną, która nas zainteresowała, aby sprawdzić, czy na żywo również sobie odpowiadacie.

TOP3 Portale Randkowe
4,8 rating
4,5 rating
Secured By miniOrange