Pytania do dziewczyny

Zacznij od luźnej rozmowy

Poznając kogoś nowego, należy zacząć od początku. Zanim zaczniemy zadawać pytania i dowiadywać się o sobie czegoś więcej, trzeba nawiązać kontakt, wzbudzić sympatię i zainteresować sobą drugą stronę. Zacznij od przywitania się. Zapytaj jak dana osoba się czuje, jak jej mija dzień, albo jakie ma plany na najbliższy czas. Korzystaj, z informacji, które uzyskasz. Jeżeli np. dziewczyna zamierza oglądać serial, możecie porozmawiać o swoich ulubionych produkcjach. Zarówno filmowych, jak i serialowych.

Unikaj „przesłuchiwania.” Seria pytań, następujących po sobie w taki sposób, jakbyś przeprowadzał ankietę, nie zachęca. Wówczas osobie, z którą rozmawiasz, może się zacząć wydawać, że nie traktujesz jej indywidualnie. Że jest kolejną dziewczyną, z którą prowadzisz praktycznie taką samą rozmowę jak z poprzednimi. Oczywiście, dopóki się nie poznacie, ciężko ci będzie wymyślić coś oryginalnego. W takiej sytuacji, dobrym pomysłem jest nawiązanie do informacji, które ona zamieściła na swoim profilu. To pomoże przełamać pierwsze lody. A dodatkowo pokaże dziewczynie, że poświęciłeś chwilę na przejrzenie jej profilu. Istnieje więc szansa, że faktycznie cię zainteresowała, a nie, że jest po prostu kolejną, przypadkową osobą do której piszesz.

Sposób spędzania czasu, upodobania, codzienność

W miarę jak będziecie się poznawać i wiedzieć o sobie coraz więcej, postaraj się dowiedzieć, jak wygląda jej codzienność. Co lubi? Czy kocha zwierzęta? Woli kawę czy herbatę? Komedie romantyczne, horrory, filmy akcji? A może woli czytać książki i praktycznie nie ogląda filmów? Drobiazgi, które pokażą ci, ile macie wspólnego. Choć na początku może się to wydawać nieważne, to z biegiem czasu fakt, że każde z was preferuje inny sposób spędzania czasu wolnego, może okazać się problemem. Jeśli twoja potencjalna dziewczyna jest domatorką, a ty uwielbiasz sport i podróże, możecie mieć problem z dogadaniem się.

Okazuj zainteresowanie. Jak się dzisiaj czuje (i dlaczego, to powinno ją skłonić do dłuższych wypowiedzi.) Nie pozostawaj dłużny! Jeśli właśnie jesteś w galerii sztuki, wyślij jej zdjęcie i zapytaj, czy kiedyś poszłaby z tobą na wystawę. Albo, czy w ogóle lubi sztukę, a jeśli tak, to jaką. Lub dlaczego jej nie lubi. Dopóki wasza znajomość jest w początkowej fazie, traktuj ją jak koleżankę, która cię interesuje, którą chciałbyś lepiej poznać. Jeżeli okaże się, że wasza codzienność i upodobania wyglądają podobnie, możesz mieć nadzieję, że ta relacja ma szansę rozwinąć się w coś więcej.

Przekonania i poglądy

Jeżeli po kilu dniach rozmów, uznajesz, że dana osoba nadal cię interesuje, czas zacząć pogłębiać łączącą was więź. Możesz to zrobić nadal korzystając z portalu lub spróbować zaprosić dziewczynę na spotkanie. Bez względu na twój wybór, teraz nastał czas na sprawdzenie, czy jesteście zgodni w ważnych dla ciebie kwestiach. Zastanów się, co jest dla ciebie w życiu ważne. Praca? Podróże? Poznawanie nowych ludzi? A może uwielbiasz spędzać czas z rodziną? Religia? Tradycja? Polityka? Jak według ciebie wygląda definicja szacunku?

Zaraz, zaraz… przecież to ty miałeś pytać dziewczynę. Owszem. Ale zanim zaczniesz ustalać, czy do siebie pasujecie, zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Kiedy poznajesz nową osobę, masz tendencję do idealizowania jej. Przymykasz oko, na rzeczy, które nie pasują to twojej wizji ideału. Jest to jak najbardziej normalne zjawisko! Warto jednak mieć świadomość, że z upływem czasu, coraz trudniej ci będzie ignorować pewne kwestie. Jeśli kochasz podróżować, nie będziesz szczęśliwy z osobą, która boi się nowości, nie jest w stanie znosić niewygody związanej np. z długim siedzeniem w samolocie lub autokarze, a dodatkowo jest zamknięta na poznawanie innych kultur. Jeśli uważasz, że praca jest rzeczą drugorzędną, bo bardziej liczy się dla ciebie twoja pasja, możesz mieć problemy z dogadaniem się z kobietą, dla której kariera jest najważniejsza.

Bliskie relacje, miłość, związek

Wasza znajomość się rozwija i wszystko wskazuje na to, że udało ci się spotkać kogoś wyjątkowego? Świetnie! Jeśli wierzysz, że z tej relacji faktycznie może wyjść coś więcej, czas na pytania dotyczące związków, miłości, spraw sercowych i przyszłości. Uważaj, aby tego typu pytań nie zadać zbyt wcześnie, gdyż dziewczyna może się przestraszyć. Jeśli jednak widzisz, że ona również jest tobą zainteresowana, i stara się dbać o tę znajomość, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć rozmowy dotyczące tego, do czego ma prowadzić wasza relacja.

Pytaj o wszystko, co jest dla ciebie ważne. Co liczy się pomiędzy partnerami? Jak według niej wygląda udany związek? Czym jest dla niej zaufanie? Co uznaje za najważniejsze, aby mogła być w związku szczęśliwa? Czy partner powinien być jednocześnie przyjacielem? Jak duży obszar pozostanie tylko i wyłącznie jej (każdy z nas potrzebuje prywatności, nie zapominaj o tym.) Sam też odpowiedz sobie na te pytania. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomy swoich potrzeb i oczekiwań.