Przeznaczeni - Randki z przewagą osób wierzących

Miłość. Abstrakcyjne pojęcie, które nie zawsze umiemy zdefiniować. Z miłością wiążą się uczucia, chęć spędzania czasu z drugą stroną, poczucie bliskości i zaufania. Chęć stawania się jak najlepszym i wzajemnego motywowania się. Wspierania. Każdy z nas chce kochać i być kochanym. Nie zawsze jednak mamy szczęście i spotykamy na swojej drodze właściwe osoby. Czasami nasze życie uczuciowe to pasmo niepowodzeń. Czasami w ogóle nie możemy znaleźć osób, które uznalibyśmy za interesujące. Co robić w takiej sytuacji? Ciężko bowiem zaprzeczyć, że długotrwała samotność wpływa negatywnie na nasze życie. Kiedy brakuje nam miłości i drugiej, bliskiej osoby, łatwiej wpadamy w przygnębienie, szybciej się złościmy i irytujemy. Pojawia się frustracja i milion pytań w stylu “Dlaczego jestem samotny?,” “Czy jeszcze kogoś w swoim życiu spotkam?,” “A może miłość nie jest dla mnie?” Z czasem nasze zniechęcenie wzrasta. Kolejne relacje, które nie spełniają naszych oczekiwań wzmagają frustrację. Co w takiej sytuacji? Dajmy sobie szansę i poszukajmy miłości przez internet. Nic nie tracimy, a zyskujemy możliwość poznania kogoś nowego, kto będzie do nas pasować. Spróbujmy i otwórzmy się na nowe, internetowe znajomości.

Przeznaczeni – portal randkowy “dla osób z wartościami”

Portal Randkowy Przeznaczeni

Wszyscy szukają miłości. Również katolicy, którzy chcieliby dzielić życie z osobą, wyznającą podobne przekonania i wartości, a także praktykującą taką samą religię. Oczywiście, bez problemu można wówczas szukać miłości w tradycyjny sposób, obracając się po prostu w katolickich środowiskach. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że internet daje nam w tym względzie nieco większe możliwości, pozwalając poznawać osoby spoza naszej okolicy i dotychczasowych kręgów znajomych.

Choć samo hasło “osoby z wartościami,” może przyciągać, szczególnie, jeśli jesteśmy na etapie chęci zbudowania z kimś trwałego związku, a do tej pory trafialiśmy głównie na osoby zainteresowane romansami i przelotnymi przygodami, to należy uważać. Choć bowiem portal z założenia dedykowany jest (a przynajmniej na początku był – później założenia nieco się rozluźniły) praktykującym katolikom i osobom wyznającym określone wartości, to w praktyce można tam spotkać cały przekrój społeczeństwa. Z przewagą osób deklarujących się jako wierzące i praktykujące, ale nie oznacza to, że wszyscy tacy są. A nawet jeśli, to warto mieć na uwadze, że nie da się zbudować szczęśliwego związku opierając go tylko na podobnych wartościach związanych z kwestiami religijnymi (choć z drugiej strony – praktykujący katolik, dla którego wiara jest bardzo ważna, będzie mieć problemy z wejściem w związek, z osobą niepodzielającą zagadnień związanych z religią katolicką.)

Ciekawostką (i jednocześnie pewną kontrowersją) jest fakt, że na portalu można znaleźć również osoby rozwiedzione oraz będące w związkach małżeńskich. Jak podają właściciele portalu, to ze względu na fakt, że portal powstał głównie po to, żeby pomagać ludziom znaleźć miłość. Nie jest to jednak jedynym celem serwisu. Twórcy twierdzą bowiem, że równie ważne jest dla nich gromadzenie ludzi o podobnych wartościach tak, aby umożliwić im nawiązywanie ciekawych i wartościowych znajomości. Takich jak przyjaźnie i koleżeństwo.

Przeznaczeni i koszty. I to niemałe…

Portal Przeznaczeni, posiada trzy wersje kont, których właścicielami możemy się stać. Podstawowe konto bezpłatne, konto premium i konto premium VIP. W przypadku bezpłatnego konta w wersji podstawowej, możemy być tak naprawdę niemymi obserwatorami społeczności (i ewentualnie liczyć, że odezwie się do nas ktoś interesujący, posiadający konto VIP – wówczas będziemy mogli odpowiedzieć na wiadomość.) Podstawowa wersja nie daje nam bowiem możliwości nawiązywania kontaktu z innymi użytkownikami. Nie mamy również jak określić, skąd mają pochodzić interesujące nas osoby, co skutkuje przeglądaniem profili z całej Polski. No dobrze, czyli chcąc zostać “pełnoprawnym,” użytkownikiem, mającym jakieś pole manewru, powinniśmy zdecydować się na wersję płatną. Jak to w praktyce wygląda? Po pierwsze, nie mamy możliwości miesięcznej subskrypcji. Chcąc zakupić wersję płatną możemy zdecydować się na subskrypcję roczną lub wieczną (opcja “na zawsze.”) Choć cena drugiego wariantu jest nieco wyższa, to jeżeli już chcemy spróbować, a nie należymy do osób bardzo zdyscyplinowanych, to warto się na nie zdecydować. Dlaczego? Ponieważ aby uniknąć przedłużenia umowy na kolejny rok, jesteśmy zobowiązani wypowiedzieć ją na minimum 60 dni przed jej końcem. W przeciwnym wypadku nasze wypowiedzenie nie zostanie uznane i będziemy zobowiązani płacić kolejny rok.

Przechodząc do konkretnych cen i możliwości, jakie dają nam poszczególne wersje płatne:

• Konto Premium – 99zł/rok, 149zł/”na zawsze.” W tej wersji zyskujemy możliwość swobodnego pisania z innymi użytkownikami (oprócz tych, którzy mają konta w wersji bezpłatnej), sprawdzania, kto odwiedzał nasz profil, komentowania zdjęć oraz wpisywania się w “Księdze Gości,”

• Konto Premium VIP – 124zł/rok, 169zł/”na zawsze.” Największą zaletą posiadania konta tego typu jest możliwość kontaktowania się z osobami, które posiadają podstawową wersję konta. Oznacza to, że mamy nieograniczone możliwości pisania z innymi użytkownikami, bez względu na to, jaką wersję konta posiadają. Inną dodatkową funkcją jest możliwość ukrywania tego, że odwiedziliśmy czyjś profil. Istnieje również możliwość zmienienia tapety znajdującej się pod naszym zdjęciem.

Jaką skutecznością może pochwalić się ten portal?

Ilość użytkowników korzystających z tego serwisu, jest całkiem spora, a ponadto cieszy się on niezłą popularnością (piąty pod względem popularności serwis w Polsce!) Już samo to sprawia, że można tam spotkać dużo osób szukających miłości. Istotną kwestią, podnoszącą skuteczność portalu jest również fakt, że oprócz tradycyjnych informacji, takich jak zainteresowania, czy cechy wyglądu i charakteru, użytkownicy Przeznaczonych umieszczają na swoich profilach również informacje dotyczące wartości związanych z religią katolicką. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie poglądy odnośnie np. antykoncepcji, posiadania potomstwa, czy też małżeństwa mają nasi potencjalni partnerzy. Oczywiście tak samo jak w przypadku poznawania ludzi przez internet na dowolnym innym portalu, tak również tutaj należy zachować ostrożność, gdyż nie każde słowo pisane musi być prawdą.

Patrząc na statystyki, możemy dowiedzieć się, że na portalu znajdziemy dwa miliony użytkowników (niekoniecznie cały czas aktywnych.) Dzięki zarejestrowaniu się w tym serwisie odnalazło się już 96 500 par, które się zaręczyło, a 12 300 zostało małżeństwem. To całkiem zachęcające statystyki! Jeśli więc otworzymy się na poznawanie nowych osób, zdecydujemy się na wersję płatną i zadbamy o to, żeby nasz profil był ciekawy i przyciągał uwagę, to mamy duże szanse na poznanie kogoś, z kim będziemy w stanie zbudować trwały, satysfakcjonujący związek.


Przeznaczeni OpinieCzy serwis Przeznaczeni to dobre miejsce na szukanie miłości?

Kiedy decydujemy się na przeniesienie swoich poszukiwań do sieci, chcemy, żeby miały one sens i były skuteczne. Dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretny portal lub portale, czytamy o nich opinie, dowiadujemy się, co myślą o nich inni. Wszystko po to, żeby podjąć jak najbardziej świadomą decyzję, z której będziemy zadowoleni. Czy zatem portal Przeznaczeni to dobre miejsce na szukanie partnera i miłości?

Dużą zaletą Przeznaczonych jest fakt, że posiadają oni aplikację, co pozwala użytkownikom systemu Android na korzystanie z portalu ze smartfonów. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy serwisu mogą pozostawać w stałym kontakcie z interesującymi ich osobami, prowadząc względnie ciągłą konwersację. Również fakt, że portal wyraźnie określił swoją grupę docelową znacznie ułatwia poszukiwania potencjalnego partnera. Łatwiej bowiem znaleźć osoby wyznające konkretne wartości i przekonania, kiedy obracamy się w odpowiednim środowisku. Co nie oznacza oczywiście, że wszystkie osoby deklarujące bycie praktykującymi katolikami, będą nimi w rzeczywistości. Jednak nie da się zaprzeczyć, że wyznając konkretne wartości, prościej nam będzie znaleźć partnera do długiego, stabilnego związku, logując się na portalu katolickim, niż na popularnych serwisach zrzeszające osoby o różnych poglądach.

Jednak wybierając Przeznaczonych, musimy mieć świadomość, że portal ma również swoje wady. Główną wydaje się być konieczność wykupienia opcji rocznego abonamentu, bez możliwości miesięcznego testowania serwisu. Nie jesteśmy więc w stanie jasno określić, czy portal nam się podoba i czy chcemy z niego korzystać, zanim nie wykupimy dostępu do niego. Należy również uważać na czas wypowiedzenia umowy. Musimy to bowiem zrobić na minimum sześćdziesiąt dni przed jej końcem. W przeciwnym wypadku zostanie nam ona przedłużona na kolejny rok. Warto również pamiętać o tym, że pomimo “katolickości” portalu, można na nim spotkać osoby szukające zabawy, romansu lub niezobowiązującej przygody. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na rejestrację – nie traćmy czujności. Do nowo poznanych osób podchodźmy ostrożnie – tak, jak w przypadku każdej nowej znajomości zaczynającej się w tradycyjny sposób. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko rozczarowań i zranień.

Opinie użytkowników na temat serwisu Przeznaczeni są różne. Generalnie jednak portal jest polecany i uznawany za miejsce warte odwiedzenia. Nawet, jeśli nie znajdziemy tam miłości na całe życie, to istnieje duża szansa na nawiązanie ciekawych, wartościowych znajomości z ludźmi, którzy wyznają podobne do naszych poglądy. Dlatego, jeżeli chcemy spróbować randkować online i uznajemy się za osoby wierzące i praktykujące, to wybierając Przeznaczonych, dajemy sobie szansę na poznanie osób podobnych do nas. Co jest niezwykle istotne, jeżeli chcemy budować związek oparty na konkretnych wartościach, wyglądający w określony sposób. Dajmy sobie szansę, załóżmy konto i zacznijmy od kontaktu z osobami, które posiadają konta w wersji Premium VIP. Dzięki temu zdążymy sobie wyrobić własną opinię na temat serwisu i będziemy mogli zdecydować, czy chcemy wykupić abonament, aby móc korzystać z możliwości kontaktowania się z większą ilością użytkowników, zwiększając swoje szanse na znalezienie miłości.

Zalety

 • Single z wartościami
 • Możliwość znajdowania partnerów, którzy mają podobne poglądy na wartości oraz religię dobieranie partnerów pod kątem naszych przekonań,
 • Duża liczba użytkowników
 • Bardzo duża ilość użytkowników, co pozwala nam na znalezienie osoby z naszej okolicy, która będzie nami zainteresowana.
 • Przejrzystość i intuicyjność strony
 • Strona jest intuicyjna oraz bardzo łatwa w obsłudze.

Wady

 • Portal głównie dla katolików
 • Portal przeznaczony głównie dla osób, które są praktykującymi katolikami.
 • Ograniczone możliwości bez premium
 • Brak możliwości pisania do osób, które nas interesują bez wykupionego konta premium.
 • Drogie konto premium
 • Dość drogie konto premium, którego cena dochodzi do prawie 200 zł.