Jaki portal randkowy wybrać?

Podjąłeś decyzję. Chcesz spróbować, jak to jest nawiązywać znajomości przez internet. Szukasz potencjalnej partnerki, przyszłej żony albo przelotnej znajomości, która zapewni ci dużo emocji związanych z zakochaniem i pożądaniem. To świetnie, gdyż randki online potrafią znacząco ułatwić poszukiwania. Pod warunkiem, że posiadasz podstawową wiedzę, jak się do tego zabrać. Pierwsze pytanie, na które musisz znaleźć odpowiedź, to to, jaki portal randkowy cię interesuje? Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, podejmując decyzję, o założeniu konta na jednym z popularnych serwisów randkowych.

Bezpieczeństwo – przede wszystkim

Choć poznawanie nowych osób za pośrednictwem internetu stale zyskuje na popularności, warto pamiętać, że wiąże się ono z pewnym ryzykiem. Pomijając kwestię toksycznych znajomości, czy też frustracji związanych z niepoważnym traktowaniem nas przez pozostałych użytkowników portalu, pojawia się również kwestia finansów. Zanim zdecydujemy się na wykupienie opcji premium, wysłanie jakiegoś SMS-a, czy też podpięcie do swojego konta karty kredytowej – zastanówmy się przynajmniej kilkukrotnie, czy na pewno warto. W niektórych przypadkach, możemy bowiem narazić się na duże straty finansowe. Podczas poznawania nowych osób pamiętajmy również o podstawowych zasadach związanych z chronieniem naszej prywatności. Nie podawajmy poufnych danych, nie informujmy rozmówców o intymnych szczegółach dotyczących naszego życia. Na to przyjdzie czas później, kiedy już spotkamy się z konkretną osobą i zdecydujemy, czy chcemy kontynuować tę znajomość.

Zachęcamy do korzystania z portali, które polecamy na naszej stronie. Są to serwisy sprawdzone i bezpiecznie. Niewiążące się ze zbędnym ryzykiem finansowym, a także nadużyciami związanymi z prywatnością użytkowników. Wybierając jeden z polecanych przez nas serwisów zyskujesz gwarancję, że twoje randkowanie w sieci będzie bezpieczne i komfortowe.

Poziom – serwisu oraz użytkowników

Szukając portalu, który będzie tym „idealnym dla ciebie,” zwracaj uwagę na poziom, który reprezentuje sobą dana strona. Oczywiście, przed założeniem konta masz ograniczone pole manewru. Jednak pomimo tego, jesteś w stanie przejrzeć przykładowe ogłoszenia, menu strony, dostępne funkcje oferowane przez konkretny serwis. Ufaj swojej intuicji. Jeżeli po wstępnym przejrzeniu danego portalu czujesz, że to miejsce nie jest dla ciebie – nic na siłę. W sieci jest tyle stron, że w końcu znajdziesz ten, który pozwoli ci na komfortowe nawiązywanie znajomości. Staraj się wybierać strony, na których ilość kobiet i mężczyzn jest zbliżona. Obserwuj również, dla jakiej grupy wiekowej dedykowany jest dany portal. Istnieją strony, których użytkownicy to głównie nastolatki i osoby bardzo młode. Inne serwisy skupiają użytkowników dorosłych i w wieku średnim. Są również portale randkowe dedykowane seniorom. A także te, na których można spotkać osoby w każdym wieku. Zastanów się, kogo szukasz i na tej podstawie podejmij decyzję, który portal będzie dla ciebie odpowiedni.

Staraj się również unikać stron, które wzbudzają twoje wątpliwości w kwestii autentyczności użytkowników. Oczywiście, w internecie prościej o autokreacje i delikatne koloryzowanie rzeczywistości. Jeśli jednak masz wrażenie, że większość kont, które znajdują się na danym portalu jest fałszywa, nie marnuj czasu. Zbyt idealne zdjęcia, cukierkowe opisy, chęć do natychmiastowego nawiązania bardzo bliskiej znajomości – to sygnały, które powinny wzbudzić twoją czujność.

Przejrzystość, łatwość użytkowania i intuicyjność

Idealny portal randkowy będzie prosty w obsłudze. Nadmiar funkcji i brak intuicyjności skutecznie utrudniają korzystanie z serwisu, który z założenia powinien być prosty w użytkowaniu i służyć do poznawania nowych ludzi. Interfejs, podstawowe narzędzia i ogólna funkcjonalność strony, powinny nam odpowiadać. W końcu podczas poszukiwań, będziemy na spędzać sporo czasu na wybranym przez siebie portalu. Dla wielu osób istotna może być również informacja, czy interesujący ich serwis posiada swoją aplikację lub wersję mobilną. Bardzo wiele użytkowników korzysta bowiem z portali randkowych w wolnych chwilach, np. podróżując komunikacją miejską, na przerwie w pracy, czy też podczas picia porannej kawy lub herbaty. Dla takich osób dużym ułatwieniem jest możliwość korzystania z serwisu, używając do tego celu telefonu. Zanim więc założysz konto na jakimś portalu, zastanów się, w jaki sposób zamierzasz z niego korzystać. Czy istotne jest dla ciebie, był w wersji mobilnej? A może szukasz aplikacji, która będzie zainstalowana tylko i wyłącznie na twoim smartfonie? Czy ważne jest dla ciebie, abyś mógł korzystać ze swojego konta z różnych urządzeń, np. z laptopa, tabletu i telefonu? Odpowiedź na te pytania pomoże ci wyeliminować portale, które nie będą spełniały twoich oczekiwań. Odrzucając kolejne serwisy, w końcu znajdziesz te, dokładnie odpowiadające twoim potrzebom. Zapoznaj się z portalami, które uważamy za godne polecenia i sprawdź, czy któryś z nich spełnia twoje wymagania.

TOP3 Portale Randkowe
4,8 rating
4,5 rating
Secured By miniOrange