Jak skutecznie i bezpiecznie randkować w sieci?

Randkowanie za pomocą serwisów randkowych może okazać się całkiem ciekawym przeżyciem. Coraz więcej osób, z powodu braku czasu bądź też nieśmiałości decyduje się na poszukiwanie partnera właśnie za pomocą Internetu. Decydując się na założenie konta na portalu randkowym warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które pomogą nam w prawidłowym i przyjemnym korzystaniu z udogodnień, jakie oferują nam poszczególne serwisy.

Skuteczne randkowanie w sieci jest możliwe, wystarczy tylko przestrzegać kilku ważnych zasad, które znacząco wpływają na postrzeganie nas przez innych użytkowników. Najważniejsze abyśmy zwrócili uwagę na:

 • Informacje zawarte na naszym profilu – najistotniejsze jest aby były podane te najważniejsze, czyli imię, miejscowość, wiek i preferencje partnera, którego poszukujemy. Dla zachowania bezpieczeństwa lepiej nie udostępniać tak prywatnych informacji jak numer telefonu czy adres zamieszkania
 • Zdjęcie – jest bardzo ważnym elementem naszej wizytówki, gdyż często również ono decyduje o tym, czy ktoś będzie z nami rozmawiał czy nie. Nie posiadając zdjęcia raczej ni znajdziemy się w kręgu osób obleganych, ponieważ każdy z nas jest ciekaw jak wygląda nasz rozmówca. Ważne aby było naturalne, nie przerysowane, nie za bardzo prywatne i przede wszystkim nie podstawione. Nie oszukujmy od początku innych
 • Sposób prowadzenia rozmowy – uważajmy na słowa! Nie dyskutujmy absolutnie o wszystkim i nie omawiajmy całej swojej historii życiowej, bo raczej do niczego dobrego to nie doprowadzi. Warto pozostać lekko tajemniczym, takie intrygowanie przyciąga jak magnes.
 • Naturalność – nie bądźmy również nachalni i nie piszmy do wielu osób kilka razy na dobę bo poczują się po prostu zmęczone. Takie zachowanie z pewnością nie sprzyja flirtom w sieci.

Oprócz kwestii przedstawienia profilu i zachowania się na portalu randkowym warto również zwrócić szczególną uwagę na to z kim rozmawiamy. Nie zawsze bowiem okazuje się, że nasz rozmówca jest z nami do końca szczery. Istnieją pewne sygnały, które powinny wzbudzić w nas większą czujność. Oto one:

 • Ktoś z kim dopiero rozpoczęliśmy rozmowę, od razu chce przejść do dyskusji z portalu randkowego na prywatną wymianę e-maili bądź telefonów
 • Przy każdej rozmowie osoba ta porusza temat pożyczek i pieniędzy
 • Zbyt często nasz rozmówca obwinia za swoje problemy innych
 • Rozmówca proponuje nam spotkanie u niego w domu
 • Rozmówca bardzo często wymija różne tematy i nie chce rozmawiać o wielu sprawach
 • W waszej rozmowie pojawia się za dużo błędów językowych ze strony rozmówcy
 • Rozmówca jest strasznie nachalny, zasypuje nas pytaniami i bardzo silnie się zakochuje już na początku waszej znajomości

Sygnały te zazwyczaj oznaczają oszustów, bądź osoby którym nie do końca zależy na naszym szczęściu. Dlatego nie możemy pozwolić sobie na 100% szczerość w kontaktach internetowych, postarać się bliżej poznać rozmówce za pomocą dyskusji na portalu i ostrożnie zważać na słowa, zarówno swoje jak i jego. Jeżeli zdecydujemy się na spotkanie, to zdecydujmy się na miejsce publiczne, oraz poinformujmy o nim kogoś bliskiego, aby wiedział gdzie się znajdujemy, a także zawsze miejmy przy sobie telefon aby móc zadzwonić w razie problemów.