Jak poderwać dziewczynę?

Zachowaj spokój i…uwierz, że jest to możliwe

Założyłeś konto na portalu randkowym. Stworzyłeś profil. Jesteś z niego dumny lub czujesz się trochę niepewnie. A może odczuwasz ekscytację i już nie możesz się doczekać, aż zaczniesz poznawać tłumy fantastycznych osób? Bez względu na to, jaki jest obecnie twój nastrój, postaraj się złapać dystans. Ochłoń, uspokój się i dopiero wtedy zacznij korzystać z wybranego przez siebie serwisu. Dlaczego? Ponieważ nadmierne emocje, panika lub wygórowane oczekiwania, będą zaburzały twój odbiór sytuacji. Możesz zbyt szybko się angażować, nie być w stanie nawiązać żadnej relacji albo zacząć odczuwać frustrację, że żadna z poznanych osób nie wydaje się być „tą jedyną.”

Pierwsze co powinieneś zrobić, zabierając się za podrywanie, to uwierzyć, że znalezienie kogoś przez internet, jest możliwe. Dokładnie tak samo, jak w życiu realnym, również w internecie są osoby, które będą ci pasować i te, z którymi nie będziesz miał o czym rozmawiać. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość, zastanowić, czego dokładnie oczekujemy od internetowych relacji i…przystąpić do poszukiwań.

Bądź sobą. I pamiętaj – szczerość się opłaca

Znajdujesz profile, które przykuwają twoją uwagę. Świetnie! Zanim jednak zabierzesz się za nawiązywanie znajomości, poświęć chwilę na dokładne przejrzenie informacji o osobach, które cię zainteresowały. Szukaj podobieństw. Im więcej rzeczy będzie was łączyć, tym prościej ci będzie nawiązać kontakt. Raczej pomijaj profile osób, których przekonania skrajnie różnią się od twoich. Jeśli masz swoje wartości i poglądy, które są dla ciebie istotne, to ciężko może być ci dogadać się z osobą, która się z nimi nie zgadza.

Nie udawaj! Ale też nie pozwalaj sobie na bylejakość. Dbaj o poprawność swoich wypowiedzi, bądź kulturalny i uprzejmy. Nie lekceważ drugiej strony, nie ukrywaj swoich intencji. Mów otwarcie jakiej relacji szukasz. Dzięki temu nie tylko nie zranisz drugiej strony (gdyby miała wobec ciebie jakieś inne oczekiwania), ale również oszczędzisz czas, nie kontynuując relacji, z której i tak nie wyniknie to, czego oczekujesz. Choć może się to wydawać mało romantyczne, może uchronić cię przed wieloma rozczarowaniami.

Spraw, aby czuła się wyjątkowa

Tutaj internetowe randkowanie niczym nie różni się od tego w realu. Jeśli chcesz kogoś poderwać, musisz okazać mu zainteresowanie i sprawić, żeby poczuł się wyjątkowy. Nie staraj się niczego przyspieszać, ale też nie baw się w jakieś dziwne gierki, lekceważąc drugą stronę, żeby sprawdzić „czy jej zależy.” Postaw na otwartą komunikację. Interesuj się swoim rozmówcą! Nie zaczynaj rozmowy od tego, że szukasz partnerki. Skoro poznajecie się na portalu randkowym, to ona prawdopodobnie też kogoś szuka. Zanim jednak zaczniesz mówić o swoich uczuciach lub emocjach, poświęć chwilę, na poznanie swojej rozmówczyni. Obserwuj, czy wam obojgu zależy na rozwijaniu relacji. Pamiętaj, że do tanga trzeba dwojga. Dlatego, jeżeli widzisz, że dziewczyna ewidentnie nie jest zainteresowana – odpuść.

W momencie, kiedy druga strona jest zainteresowana, możesz zacząć podryw. Flirtuj! Tak zwyczajnie, baw się słowem, komplementuj, żartuj. Pokaż, że dziewczyna cię zauroczyła. Pozwól relacji się rozwinąć. Słuchaj (a właściwie czytaj) uważnie. Zadawaj pytania. I bądź szczery. Uważasz, że powiedziała coś zabawnego? Powiedz jej to. Na którymś zdjęciu wygląda wyjątkowo dobrze? Skomplementuj ją! Tylko tak od serca, bez popadania w banał i stosowania kiepskich tekstów na podryw. To zawsze zniechęca.

Nie czekaj zbyt długo

Znajomość, która rozwija się w internecie potrafi być bardzo emocjonująca. I wygodna. Czekanie, aż ktoś nam odpisze, zasypianie z uśmiechem (i telefonem w ręku) ma swój niezaprzeczalny urok. Jednak jeżeli nie wykażesz chęci przeniesienia internetowej znajomości na realny grunt, druga strona może pomyśleć, że ci na niej nie zależy. Dopóki nie nawiążesz z kimś realnego kontaktu, nie ma żadnych zobowiązań. Możesz usunąć konto, przestać odpisywać, zniknąć z życia tej drugiej osoby. Oczywiście, po jednym spotkaniu również może się okazać, że kontakt się urwie. Jednak trudniej jest zlekceważyć kogoś, kogo poznaliśmy poza internetem.

Jeśli więc piszesz z kimś od dłuższego czasu, dobrze wam się rozmawia i oboje zastanawiacie się, „co by było gdyby,” nie czekaj dłużej! Zaproponuj dziewczynie spotkanie. Mężczyzna, który wychodzi z inicjatywą i jest pewny siebie, staje się w oczach kobiety bardziej atrakcyjny. Pamiętaj również, że w momencie przeniesienia znajomości na realny grunt, poznajecie się tak naprawdę po raz drugi. Warto zrobić to stosunkowo szybko, zanim zbudujemy sobie w głowie obraz osoby, z którą flirtujemy przez internet. Może się bowiem okazać, że w rzeczywistości ten ktoś nie jest aż tak interesujący. Albo zupełnie nie pociąga nas fizycznie. Wówczas można zostać na płaszczyźnie koleżeńsko-przyjacielskiej lub zakończyć znajomość, ciesząc się ze zdobycia nowego doświadczenia. Jeśli jednak okaże się, że druga strona nadal nas pociąga, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć budować realną znajomość, nastawioną na coś więcej.