Be2 - Co to za portal? Recenzja i Opinie.

Be2 jest jednym z najdłużej działających portali randkowych w Polsce. Działa już od 2004 roku i posiada ponad 2 miliony zarejestrowanych osób. Jest to platforma głównie dla tych singli, którzy szukają stałego oraz poważnego związku. Na platformie stosunek kobiet do mężczyzn wynosi 57 do 43, co daje znacznie większą szansę na znalezienie swojej „drugiej połówki”. Czy warto się zarejestrować i wykupić premium? Nasza recenzja postara się odpowiedzieć na te i inne pytania!

Jak zacząć miłosną przyodę z portalem?

be2 recenzja

Aby móc zacząć szukać swojej miłości na portalu randkowym Be2 należy na początku założyć konto. Jest to bardzo proste i każdy na pewno sobie z tym poradzi. Wpisujemy nasz adres e-mail oraz hasło. Uzupełniamy również pole, które dotyczy płci oraz grupy, jaką jesteśmy zainteresowani, czy są to kobiety, czy mężczyźni. Po wciśnięciu przycisku dalej ukaże nam się test psychologiczny, który jest tak skonstruowany, by określić nasz charakter oraz preferencje. Część testu ma pytania o podłożu naukowym, które skutecznie sprawdzają nasz stosunek do różnych, życiowych kwestii. Test na Be2 pozwoli na dopasowanie idealnego partnera dla nas. Pozwala na to również odpowiednio skonstruowany algorytm, który wynajduje takiego partnera, który odpowiadał w podobny sposób na pytania zadane w teście. Można spotkać się z pytaniami dotyczącymi naszego charakteru, stosunku do związków oraz naszych oczekiwań względem nowo poznanej osoby.

Dobrą wiadomością jest fakt, że niezależnie od tego, czy mieszkasz w dużej aglomeracji, czy na wsi system będzie w stanie znaleźć partnera, który nie tylko mieszka w Twojej okolicy, ale również odpowiadał podobnie na pytania zawarte w teście.

be2 - test osobowości

Test jest w pełni darmowy i stworzony przez psychologów, którzy wiedzą jakie pytania mogą nas określić jako potencjalnego partnera. Dotyczą one najczęściej naszych zapatrywań na życie we dwójkę, stosunek do dzieci oraz do takich decyzji, jak wspólne zamieszkanie. Test jest darmowy i pokazuje jakim typem partnera jesteśmy. Określa również nasz cel, abyśmy mogli znaleźć partnerkę lub partnera idealnie do nas dopasowanego.

Warto dodać, że po wypełnieniu co najmniej 80% testu osobowości zostaniemy poproszeni o podanie innych swoich danych osobowych oraz portal zbierze od nas szczegółowe informacje. W ten sposób nasz profil na Be2 stanie się kompletny i znacznie ułatwi nam poszukiwanie swojej drugiej połówki. Pola, jakie są wymagane do wypełniania to m.in. nazwa użytkownika, data urodzenia, kolor włosów, wzrost, kolor oczu, wykształcenie, stosunek do używek, kraj pochodzenia oraz region – pozwala to wyszukiwać osoby z Twojej okolicy,  opis Twojego charakteru oraz oczekiwań względem partnera lub partnerki.

Tak szczegółowe dane pozwalają nam na wyszukiwanie naszych przyszłych partnerów i partnerek pod kątem wybranym przez nas cech charakteru, które według nas są najistotniejsze.

Be2 opcja premium – czy warto ją mieć?

Bardzo korzystna jest dostępna na portalu Be2 opcja premium. Po jej wykupieniu istnieje możliwość nawiązania kontaktu z osobą, która nas zainteresuje. Przy opcji premium możemy również przeglądać zdjęcia osób, z którymi chcemy nawiązać bliższą relację. Twórcy portalu gwarantują nam wymianę wiadomości z co najmniej 10 osobami. Jeśli jednak nie uda nam się poznać co najmniej 10 osób, które do nas by pasowały, nasze konto premium jest przedłużane za darmo.

Przy koncie premium możemy również sprawdzać konta nowych użytkowników oraz do zaawansowanych opcji wyszukiwania. Możemy w ten sposób znaleźć interesującą nas osobę, która spełni nasze wymagania. Warto korzystać z takich opcji wyszukiwań, które pozwolą nam znaleźć partnera bliskiemu naszemu ideałowi.

Zasady konta premium są dość proste. Trzymiesięczne członkostwo kosztuje nas 150 zł. Jest ono odnawiane automatycznie, o ile wcześniej nie znajdziemy „tej jedynej” i nie zlikwidujemy konta. Pieniądze pobierane są bez uprzedzenia, ale możemy skorzystać z wielu dostępnych promocji, które pozwoli nam na skorzystanie z usługi premium w niższej cenie. Konto premium jednak jest opłacalną inwestycją – administratorzy portalu mówią o nawet 40% użytkowników z wykupionym kontem premium, którzy znaleźli swoją miłość. Po wykupieniu konta premium możemy także zaglądać na profile osób, które zainteresowały się naszą osobą. Tak naprawdę korzystanie z portalu bez wykupienia konta premium nie ma sensu, ponieważ tylko po jego wykupieniu możemy wymieniać się wiadomościami z innymi użytkownikami oraz możemy zobaczyć ich profile oraz umieszczone na nich zdjęcia.

Dodatkowe funkcjonalności Be2

be2 - funkcje

Ciekawymi opcjami, dostępnymi na Be2 jest możliwość sprawdzenia profili innych uczestników pod kątem ich preferencji oraz dopasowanie partnera według algorytmu  po wypełnieniu testu osobowości. Dodatkowo dodana została funkcja „zrób pierwszy krok”, która nieśmiałym osobom pozwala na zwrócenie na siebie uwagi pozostałych użytkowników portalu. Wysyłamy sygnał osobie, która nam się podoba i możemy czekać na jej odpowiedź. Po wypełnieniu swojego profilu w pełni, możemy przeglądać profile innych osób i nawiązywać z nimi relacje oraz wysyłać sygnały jako rodzaju zaczepki.

Bardzo profesjonalną opcją jest również możliwość zwrócenia się o pomoc do specjalisty, który pomoże nam taktownie oraz ujmująco „zaczepiać” nowo poznane na portalu, bez popełniania faux pas. To pozwoli zawczasu unikać niezręcznych i niepotrzebnych sytuacji, zwłaszcza na początku znajomości, kiedy chcemy zrobić na kimś dobre wrażenie.

Na Be2 funkcjonuje również blog, na którym opisane są historie miłosne par, które poznały się właśnie przez portal.

Na blogu możemy znaleźć również niezwykle ważne wskazówki, dotyczące szukania partnerów. Użytkownicy, którym szukanie swojej miłości zakończone zostało sukcesem opowiadają, co jest ważne przy szukaniu swojej partnerki lub partnera oraz opowiadają własną historię. To bardzo ważne oraz motywujące, zwłaszcza dla osób, które bezskutecznie szukają własnej partnerki, ale bezskutecznie. Dla wielu może być to frustrujące, ale historie par z Be2 potwierdzają, że często cierpliwość oraz pozytywne nastawienie daje bardzo dobre efekty. W naszej determinacji pomoże również test psychologiczny, który znacznie szybciej dopasuje dla nas osobę, z którą znajdziemy wspólny język oraz dopasujemy się pod kątem osobowości.

Aplikacja mobilna

Be2 istnieje również w wersji na telefon. Aplikacja Be2 pozwala na wymianę wiadomości z osobami, które nas zainteresowały, nawet jeśli jesteśmy z dala od naszego komputera, co pozwala nam na łatwe kontaktowanie się z osobą, która nas zainteresowała.

Aplikacja to świetne rozwiązanie dla tych osób, które chcą mieć stały kontakt z osobami, które są nimi zainteresowane, a jednocześnie nie są jeszcze na tym etapie zażyłości, by podawać im swój kontakt prywatny w postaci numeru telefonu. Aplikacja działa bez zarzutu i można z niej korzystać zarówno na smartfonie, jak i tablecie. Jest wyjątkowo przejrzysta i może ułatwić nam kontakt z wybranymi osobami, nawet jeśli jesteśmy poza domem. Ma ona bardzo przejrzyste działanie i możemy z powodzeniem używać jej podobnie jak wersji na komputer stacjonarny, czy laptop.


Be2 OpinieBe2- dla kogo jest?

Reasumując portal randkowy Be2 jest odpowiedni dla osób, które chcą skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów, którzy pomogą nam wybrać odpowiednią osobę na partnera życiowego. Test osobowości oraz wypracowany na serwisie algorytm potrafi bardzo ułatwić nam znalezienie partnera. Niestety wadami portalu Be2 jest fakt, że członkostwo premium jest dość drogie i pobierane automatycznie po jego wykupieniu, bez względu na naszą zgodę – to przysparza mu negatywne opinie.

Nie mniej jednak, nadal jest to bardzo dobry sposób na znalezienie drugiej połówki, zwłaszcza dla osób, które wiedzą czego chcą. Szczegółowe pytania oraz test psychologiczny pozwoli nam na znalezienie partnera, który naprawdę spełni nasze wymagania. Jeśli zamierzamy znaleźć miłość swojego życia i zależy nam na wygodnej aplikacji na telefon, to konto na Be2 jest jak najbardziej wskazaną opcją.

Dobrą wiadomością jest fakt, że portal Be2 bardzo dba o dane osobowe uczestników. Zarówno numer telefony, jak i adres e-mail, które zostały udostępnione w trakcie tworzenia konta są całkowicie bezpieczne i nie zostaną użyte przez osoby nieupoważnione.

Dodatkowo strona korzysta z certyfikatu SSL, który znacznie zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Usunięcie konta i rezygnazja z Be2

Usunięcie konta jest szybkie i nieskomplikowane (w przypadku posiadania darmowego konta) – jeżeli chcemy zrezygnować z Be2 to możemy to zrobić w każdej chwili. Należy wejść w „Ustawienia Konta” i kliknąć „Dezaktywuj Profil”.

Jeżeli posiadamy konto Premium dezaktywowanie profilu w ustawieniach nie jest jednoznaczne z rezygnacją (wypowiedzeniem umowy) z Be2. Musimy dodatkowo wysłać na adres firmy (pocztą tradycyjną lub e-mail) wypowiedzenie minium 14 dni przed datą przedłużenia premium na kolejny okres miesięczny.

Zalety

 • Duża ilość użytkowników
 • Duża ilość zalogowanych osób znacznie zwiększa szanse na poznanie kogoś, kto nas zainteresuje, a kto wie może zostanie naszym życiowym partnerem.
 • Wyrównany stosunek ilości mężczyzn do ilości kobiet
 • Dzięki odpowiedniemu wyważeniu ilości kobiet do ilości mężczyzn mamy pewność, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają szansę na poznanie kogoś interesującego ze swojej okolicy.
 • Profesjonalne podejście w szukaniu partnera
 • Wyszukiwanie partnerów i partnerek odbywa się dopiero po wypełnieniu testu przygotowanego przez specjalistów psychologów; dzięki niemu poznamy tylko osoby, które mają podobne poglądy na ważne dla nas kwestie.
 • Szukanie osób z Twojej okolicy
 • Oczywiście dla prawdziwej miłości nie ma przeszkód w postaci kilometrów, jakie dzielą nas od ukochanej lub ukochanego, ale pierwsze spotkanie znacznie łatwiej jest nam zorganizować w momencie, kiedy odległość do interesującej nas osoby nie jest zbyt duża.
 • Aplikacja mobilna
 • Możliwość nawiązania kontaktu z wybranymi przez nas osobami za pomocą aplikacji mobilnej daje nam pewność, że nawet w razie pilnego wyjazdu służbowego, czy wakacji nie stracimy kontaktu z wybraną przez nas osobą.
 • Skuteczna ochrona danych
 • Portal korzysta z protokołu SSL oraz z polityki prywatności, przez co Twoje dane są bezpieczne.

Wady

 • Podstawowe opcje wymagają konta premium
 • Funkcje konta bezpłatnego nie pozwalają nam na nawiązanie kontaktu z osobami, które nas zainteresowały, ani przeglądać ich profili, czy zdjęć – musimy wykupić pakiet premium.
 • Automatyczne odnawianie konta premium
 • Konto premium jest przedłużane automatycznie, bez naszej wiedzy, dlatego warto pilnować, kiedy konto premium się kończy.
 • Wysokie opłaty za konto premium
 • Za 3 miesiące konta premium musimy zapłacić 150zł.
 • Niewielka ilość możliwości interakcji z użytkownikami