Aplikacja Sympatia

Aplikacja Sympatii - recenzja i porady.

Korzystaj z Sympatii na urządzeniach mobilnych.


Każdy serwis randkowy, który marzy o dużym zainteresowaniu, nie może obejść się dziś bez swojej własnej aplikacji mobilnej. Wiedzieli o tym doskonale ludzie zarządzający portalem Sympatia, dlatego już w roku 2011 została uruchomiona dedykowana serwisowi aplikacja. Bierzemy na warsztat produkt od Axel Springer i sprawdzamy, czy warto pobrać go na swoje urządzenie.

Rejestracja

Przygodę z programem zacząć wypada od przedstawienia choćby pobieżnie procesu rejestracji. Jeśli już apka została pobrana na nasze urządzenie i nie mieliśmy jeszcze konta na Sympatii, niezwłocznie wybieramy opcję „Zarejestruj się”. Aplikację można pobrać z Google Play i App Store.

Założenie konta podzielone jest na cztery kroki:

Krok pierwszy – wybieramy naszą płeć i login. Jeśli chodzi o login, to Sympatia premiuje oryginalność i wpisanie zwyczajnie imienia Ania lub Jan tutaj nie zadziała – nazwy użytkowników na portalu są unikalne, więc trzeba nieco zmodyfikować nasz login na bardziej wyjątkowy;

Krok drugi – podajemy adres e-mail, na który wysłany zostanie link aktywacyjny oraz ustalamy hasło do naszego profilu;

Krok trzeci – tutaj wybieramy naszą datę urodzenia oraz miejscowość zamieszkania;

Krok czwarty – zgody, czyli potwierdzamy naszą znajomość regulaminu i opcjonalne zgody marketingowe.

Pozostaje nam już tylko sprawdzić pocztę i potwierdzić adres e-mail. Witamy na Sympatii!

Funkcje

Aplikacja od Sympatii jest bardzo przejrzysta w obsłudze i jej opcje nie dość, że zostały wyrażone za pomocą ikon, to także zostały podpisane – przy takim podejściu autorów nie może być mowy, żeby ktokolwiek się zgubił! Jak te opcje się prezentują? Wyglądają one tak:

Poznaj – zobaczyć tu można zdjęcia profilowe proponowanych użytkowników, ich loginy i wiek oraz status online. Gdy chcemy poznać kogoś bliżej, po prostu wybieramy odpowiednie zdjęcie, by dokładniej poznać daną osobę. Ważne: musimy nieco uzupełnić nasz profil, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o proponowanych profilach;

Bingo! – dokładnie ta sama gra, którą można spotkać w wersji na komputer. Do naszej dyspozycji zostają oddane zdjęcia użytkowników, a my mamy okazję je polubić lub odrzucić;

Wiadomości - znaleźć tutaj można wszystkie nasze czaty z innymi osobami zarejestrowanymi na Sympatii;

Odwiedziny – portale randkowe mają to do siebie, że możemy odwiedzać inne profile i w tej zakładce znajdziemy osoby odwiedzone przez nas, jak i te, które odwiedziły nasze konto;

Więcej – opcja, w której ustawić możemy nasze zdjęcie profilowe, znaleźć ulubionych użytkowników, wykupić pakiet premium oraz pogrzebać trochę w ustawieniach. Te ostatnie są kalką tego, co znaleźć można w wersji Sympatii na PC. Najważniejsze są jednak opcje uzupełnienia profilu, bo bez podania większej ilości informacji niż podczas rejestracji, korzystanie z Sympatii będzie niemożliwe.

Naszym zdaniem

Nie będziemy tu odnosić się do popularności portalu Sympatia, ponieważ o tym napisaliśmy w oddzielnym artykule. Oceniamy tu jedynie samą aplikację i jej wykonanie.

Co do wyglądu aplikacji, to możemy z pewnością go pochwalić: aplikacja wygląda schludnie, posiada przyjemną i nowoczesną tonację kolorystyczną - zdecydowanie widać, że jest to produkt, do którego wizualnych aspektów mocno się przyłożono.

Funkcje rozmieszczone są na apce sensownie i nawet laicy w dziedzinie randkowania z użyciem aplikacji mobilnych łatwo sobie z nią poradzą. Tutaj także produkt zasługuje na pochwałę.

Niestety, w słoju miodu często znajdują się rzeczy psujące jego smak, a w przypadku aplikacji jest to jej działanie. Bardzo wielu użytkowników twierdzi, że każda nowa aktualizacja przynosi coraz bardziej toporną obsługę i coraz częstsze problemy ze stabilnością programu. O ile na Google Play ocena apki oscyluje wokół miana „średniej”, to w przypadku App Store ocena ta jest znacznie niższa. Możliwe, że jest do spowodowane rozbieżnością pomiędzy systemami operacyjnymi, jednak nie można wykluczyć, że problem znajduje się w jądrze samej aplikacji.

Czy warto pobrać ją na telefon lub tablet? Jeśli dobrze korzystało nam się z wersji na komputer, to równie dobrze poczujemy się z wersją mobilną. Należy mieć jednak na uwadze, że aplikacja posiada swoje problemy, jednak stosunkowo częste aktualizacje mogą je rozwiązać (albo pogłębić, kto wie?).