Aplikacja Badoo

Aplikacja Badoo - czyli Badoo na telefonie.

Korzystaj znacznie wygodniej niż z wersji na komputery!


Współczesne randkowanie w sieci to głównie randkowanie mobilne. Dziś praktycznie każdy użytkownik portalu randkowego używa jednej z dedykowanych aplikacji do poznawania nowych osób w sieci. Aplikacja Badoo istnieje już od bardzo dawna i pojawiła się tak dawno temu, że tylko najstarsi użytkownicy portalu randkowego Badoo ją pamiętają. Wiele lat zmian i rozwoju doprowadziło do tego, że dziś mamy do dyspozycji produkt prawie idealny. Czas przedstawić apkę od Badoo, choć zapewne większość z czytających doskonale ją zna.

Rejestracja

Na początku warto wspomnieć, że aplikacja od Badoo jest… lepsza od strony internetowej. Forma mobilna pozwoliła na znacznie lepsze wykorzystanie przestrzeni, dzięki czemu apka nie wydaje się być zbytnio przeładowana. W zasadzie Badoo było pionierem na rynku aplikacji randkowych i do dziś nim pozostaje – zasługą tego jest zapewne funkcjonalność mobilnego produktu.

Rejestracja na zwykłej stronie www nie jest wymagana, by móc korzystać z mobilnej wersji. Apka dostępna jest na Google Play, AppStore i w wielu innych miejscach, choć zapewne większość użytkowników pobrała ją z dwóch pierwszych źródeł. W kwestii uprawnień, do których mieć dostęp zechce aplikacja: zechce go mieć do wszystkiego, czymkolwiek by to nie było.

Gdy aplikacja została pomyślnie zainstalowana, wybrać należy na początku płeć. Następnie wypełnić trzeba pole z adresem e-mail, imieniem i datą urodzin. Wybieramy „Utwórz konto”, które można połączyć z profilem na portalu Facebook, jeśli się ma na to ochotę. Pozostaje już tylko potwierdzić adres e-mail i dodać na portal nasze pierwsze zdjęcie z pamięci urządzenia, Instagrama lub Facebooka.

Zdjęcie wybrane? W takim razie krótka instrukcja obsługi od Wujka Badoo odnośnie obsługi portalu, a która jest na tyle prosta, że nie ma sensu jej przytaczać.

Funkcje

Jeśli chodzi o funkcję, które oferuje aplikacja, to są one tożsame z tymi, jakie znaleźć można w wariancie na komputery osobiste, ale apka dodaje od siebie coś extra. Poniżej znajduje się lista możliwości, jakie daje mobilne Badoo:

Szukaj – dzięki tej opcji można wyszukać interesujące osoby, korzystając z tych samych filtrów, które znajdują się w zwykłej wersji serwisu;

Chybił-trafił – zabawa znana ze stacjonarnej wersji, pozwalająca na wysłanie serduszka lub odrzucenie losowo wybranego profilu;

Live - opcja pozwala rozpocząć transmisję wideo lub oglądać występy innych użytkowników, a także je komentować;

Wiadomości – miejsce, w którym znajdziemy historię rozmów i możliwość wysłania własnych komunikatów. Znalazła się także przestrzeń dla polubień, ulubionych, gości i możliwość sprawdzenia, który z kontaktów jest aktualnie online;

Profil – miejsce ze zdjęciami i wszelkimi innymi ustawieniami, które wesprzeć mają jak dopasowanie użytkowników.

Powiadomienia

Aplikacja poprosi nas o dostęp do dosyć wielu uprawnień, ale najważniejszym będzie z pewnością udostępnienie naszej lokalizacji – gdy jest włączona, apka będzie wysyłać powiadomienia o obecności innego użytkownika serwisu w naszej okolicy (pod warunkiem, że druga osoba także będzie udostępniać swoją lokalizację). W razie „przegapienia” osoby z naszego obszaru, możemy odnaleźć ją w zakładce „Szukaj”, najczęściej gdzieś na szczycie listy.

Naszym zdaniem

Trzeba uczciwie przyznać, że aplikacja mobilna od Badoo jest znacznie wygodniejsza w obsłudze od wersji na komputery, gdyż pozbawiona jest wielu przycisków i zakładek, które w wersji stacjonarnej były często zdublowane. Wygląd aplikacji jest przyjemny dla oka, a jej użytkowanie bardzo łatwe, dlatego jest ona dobrą alternatywą dla wersji PC. Długi czas jej funkcjonowania na rynku i sensowny układ sprawiły, że jest tak popularna i naszym zdaniem jej popularność jest w pełni zrozumiała.